Statuetki Burmistrza Wąbrzeźna przyznawane są od 2004 roku osobom prywatnym, firmom, organizacjom oraz instytucjom, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyróżniły się działalnością na rzecz miasta.

Dzięki tej nagrodzie doceniany jest wkład osób prywatnych i przedsiębiorstw w rozwój kultury na terenie miasta, rozwój gospodarczy i tworzenie nowych miejsc pracy, wspieranie inicjatyw sportowych oraz rozwój integracji społecznej.

Oto laureaci Statuetek Burmistrza Wąbrzeźna:


Laureaci w roku 2016:

  • Klub Aktywnych Kobiet – Aktywna Organizacja
  • Leszek Dembek – Mecenas Kultury
  • Barbara Dąbrowska – Mecenas Sportu

 

Laureaci w roku 2015:

  • Andrzej Duńczyk – Aktywny Obywatel
  • Jerzy Krajnik – Lider Przedsiębiorczości
  • Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji – Mecenas Sportu
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku WSG w Bydgoszczy filia Wąbrzeźno – Aktywna Organizacja

Laureaci w roku 2014:

  • Jan Sobolewski – Nagroda Specjalna
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe Dariusz Dziewięcki – Lider Przedsiębiorczości
  • Anna i Bogusław Warżelowie – Mecenas Kultury i Sportu
  • Józef Molczyński – Aktywny Obywatel
  • 60. Wąbrzeska Drużyna Starszoharcerska „Eventyr” przy Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie – Aktywna Organizacja

Laureaci w roku 2013:

  • Stefania i Jan Smoleńscy „AMPOL- MEROL” Sp. z o.o. – Lider Przedsiębiorczości
  • Paweł Becker – Aktywny Obywatel
  • Dawid Otremba – Aktywny Obywatel
  • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie – Aktywna Organizacja
  • Stowarzyszenie Rozwoju i Wspierania Społeczeństwa Obywatelskiego „INICJATYWA” – Aktywna Organizacja
  • Marek Rumiński – właściciel Zakładu Stolarskiego Marek Rumiński – Mecenas Sportu
  • Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie – Mecenas Kultury
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Nagroda Specjalna

Laureaci w roku 2012:

  • Ryszard Lewalski – PUKiM Ekosystem – Lider Przedsiębiorczości
  • Zbigniew Izdebski – Mecenas Kultury
  • Czesław Rekowski – Aktywny Obywatel
  • Stowarzyszenie Amazonek – Aktywna Organizacja
  • Aleksandra Bacińska – Nagroda Specjalna
  • Stefania Smoleńska – Nagroda Specjalna

Laureaci w roku 2011:

  • Janina Bąk – Mencel – właścicielka Zakładu Produkcyjno Handlowo Usługowego „PROFIT„ w Wąbrzeźnie – Lider Przedsiębiorczości
  • Ewa Markiewicz – Aktywny Obywatel
  • Bogdan Taczyński – Mecenas Sportu
  • Maria Przytuła – Blonkowska – Mecenas Kultury
  • Halina Błażejewicz – Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych „KATARZYNKI”- Nagroda Specjalna

Laureaci w roku 2010:

  • Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej – Aktywna Organizacja
  • Dyrektor Reflex – Polska Sp. z o. o. – Alfred Jerszyński – Mecenas Sportu
  • Aleksander Czarnecki – Popularyzator Miasta
  • Uczniowski Klub Sportowy „Vambresia – Worwo” – Nagroda Specjalna
  • Klub Krótkofalowców Sp 2 PWO – Nagroda Specjalna

Laureaci w roku 2009:

  • Robert Prusakowski – Popularyzator Miasta
  • Henryk Klimek – Ambasador Miasta
  • Koło Miejskie PZW – Aktywna Organizacja
  • Martin Kochański – Nagroda Specjalna
  • Alfred Jerszyński Prezes Reflex – POLSKA Sp. z o. o. – Mecenas sportu

Laureaci w roku 2008:

  • Robert Prusakowski – Popularyzator Miasta
  • WORWO – Mecenas Sportu (Supermecenas Sportu)
  • WSPDzST – Aktywna Organizacja
  • VERONI Bogusław Warżel – Lider Przedsiębiorczości
  • Redakcja „Wiadomości Wąbrzeskich” – Nagroda Specjalna

Laureaci w roku 2007:

  • J. i B. Kwiatkowscy – Aktywny Obywatel
  • OSP – Aktywna Organizacja
  • Suse Laue i Frank Reglin – Popularyzator Miasta
  • Komitet Pomocy Polsce z Genemuiden – Dobroczyńca Roku
  • Agro-Lider – Przyjazny Przedsiębiorca
  • WORWO – Mecenas Sportu
  • Halina Szymańska – Nagroda Specjalna

Laureaci w roku 2006:

  • Andrzej Kiwała – Mecenas Kultury
  • Grzegorz Malanowski – Dobroczyńca Roku
  • WORWO – Mecenas Sportu
  • Jerzy Szlachcikowski – Aktywny Obywatel

Lista laureatów w roku 2005:

  • Jan Wesołowski – Aktywny Obywatel
  • Tadeusz Michalczyk – Dobroczyńca Roku
  • Wąbrzeskie Zakłady Graficzne – Mecenas Kultury
  • Krzysztof Mikulski – Popularyzator Miasta
  • Krzysztof Maćkiewicz – Nagroda Specjalna
  • WDK – Nagroda Specjalna

Lista laureatów w roku 2004:

  • Marta Kowaliszyn – Aktywny Obywatel
  • Reflex Polska – Lider Przedsiębiorczości
  • ks. Jan Kalinowski – Popularyzator Miasta
  • Janina Bąk – Dobroczyńca Roku
  • Ryszard Lewalski – Przyjazny Przedsiębiorca
  • Gazeta Pomorza i Kujaw NOWOŚCI – Nagroda Specjalna
  • MZECWiK – Mecenas Sportu
  • Ergis S. A. – Mecenas Kultury