Przed nami święta majowe. Jak w tym roku spędzać je będziemy w Wąbrzeźnie?

Obchody świąt majowych – podobnie jak w ubiegłym roku – poprzedzimy imprezą imieninową ulicy 1 Maja. W jej programie konkursy, zabawy, wystawy plenerowe, kiermasz, fotobudka, loteria i wiele innych atrakcji. Przyjęcie imieninowe przygotowane będzie na ul. 1 Maja i zapraszamy na nie wszystkich chętnych 1 maja już od godz. 11.00.

Następnego dnia obchodzić będziemy Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. To dostojne święto uhonorujemy przemarszem ze stumetrową flagą przy asyście Orkiestry Dętej. Zbiórka jak zawsze na parkingu Gimnazjum, a wymarsz o godz. 14.00. Korowód przejdzie ulicami miasta na stadion MKS Unii, gdzie o godz. 14.30 rozpocznie się Bieg Konstytucji 3 Maja (regulamin biegu, karta zgłoszeniowa i karteczki do biegu w załącznikach poniżej).

3 maja zapraszamy do uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystości rozpoczną się w kościele Matki Bożej Królowej Polski o godz. 12.00. Tam wysłuchamy okolicznościowego przemówienia burmistrza oraz programu przygotowanego przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 oraz weźmiemy udział we mszy świętej w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie zapraszamy na koncert Orkiestry Dętej i do składania wiązanek kwiatów przy Pomniku Żołnierza Polskiego.

Pamiętajmy też, w święta majowe nasze domy czy zakłady pracy powinny być udekorowane flagami narodowymi – wywieszanie jej jest ważne dla zachowania pamięci historycznej, pielęgnacji faktu odzyskania niepodległości i uczczenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji 3 maja.

 

Karta zgłoszeniowa

Karteczki do biegu

Regulamin XXI Biegu Konstytucji 3

Zapraszamy na majówkę