Od dzisiaj będziemy prezentować Państwu ukraińskich artystów, którzy gościnnie wystąpią podczas Jarmarku ekologicznego, który odbędzie 25 czerwca na wąbrzeskim rynku.

Dużą atrakcją tego dnia będzie występ kwintetu profesjonalnych muzyków, którym kieruje Aleksandr Pavlenko. Przewodnim instrumentem oczywiście jest akordeon guzikowy, bardzo popularny instrument w wielu krajach. Włada nim mistrzowsko Konstantyn Storczous. Ozdobą zespołu są domrzystki – Olha Pavlenko i Tetiana Rukomojnikowa..

Od początku swojego istnienia zespół wielokrotnie prezentował się w różnych programach artystycznych, festiwalach i koncertach. Corocznie uczestniczy w profesjonalnych konkursach krajowych i międzynarodowych, jest wysoko oceniany przez jury, zdobywając prestiżowe miejsca. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Obejmuje m.in. utwory klasyczne, współczesne oraz piosenki bardzo popularnego „króla tanga” Astora Piazzolli.

Rodzynkiem w wykonaniu zespołu jest muzyka jazzowa. Zespół „Parafraz” to grupa przyjaciół, utalentowanych muzyków, którzy cały czas twórczo poszukują nowej i ciekawej muzyki.Informacje na temat kolejnych wokalistów i zespołów z Ukrainy wkrótce!

WDK, M.Tywanek