Konkursy, Biesiada Seniorów i Wietrzenie szafy to kolejne propozycje WDK.

 Biesiada seniorów

16 lipca br. odbędzie się po raz XIV Wąbrzeska Biesiada Seniorów. Do udziału w niej WDK zaprasza zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne, zespoły folklorystyczne, kapele ludowe i podwórkowe. Regulamin wraz z kartą zgłoszenia znajduje się na stronie www.wdkwabrzezno.pl oraz w Dziale Animacji Kultury WDK.

 

Konkurs na drożdżówkę

W konkursie może wziąć udział każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego, który upiecze drożdżówkę wg tradycyjnego przepisu oraz dostarczy ją 25.06.2017 r. do godz. 12.00 na Plac Jana Pawła II, gdzie trwać będzie Jarmark Ekologiczny.

Chętni proszeni są o przesłanie karty zgłoszenia na adres: Wąbrzeski Dom Kultury lub e. mail: animacja@wdkwabrzezno.pl do 12.06.2017 r.

Regulamin znajduje się na stronie www.wdkwabrzezno.pl.

 

Konkurs na wianek świętojański

Inicjatywa kierowana jest do wszystkich chętnych. Zadaniem jest wykonanie wianka świętojańskiego z wykorzystaniem m.in. żywych roślin i kwiatów. Prace należy dostarczyć na Plac Jana Pawła II w Wąbrzeźnie 25.06.2017 r. do godz. 11.00. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom będzie miało miejsce podczas Jarmarku ekologicznego, ok. godz. 12.00.

Regulamin znajduje się na stronie www.wdkwabrzezno.pl.

 

Wietrzenie szafy

Wąbrzeski Dom Kultury zaprasza na Babi i Mami Babi Targ, który odbędzie się 25 czerwca br., od godz. 9.00 na Placu Jana Pawła II w Wąbrzeźnie. W akcji „wietrzenia szafy” każdy może wymienić, sprzedać lub kupić odzież, buty czy dodatki.

Po raz kolejny WDK zaprasza dziewczyny i kobiety +30 w rozmiarach od s- xl oraz przyszłe bądź obecne mamy, które chcą ubrać niedrogo swoje pociechy. Na imprezie wydzielona zostanie strefa, gdzie wymieniać się będzie można ciuszkami oraz akcesoriami dziecięcymi i ciążowymi lub je zakupić. – Zamiast wyrzucać nienoszoną już odzież lub kupować kolejne rzeczy zachęcamy rodziców, by przynieśli ubranka, buty, dodatki czy zabawki, z których dzieci już wyrosły i puścili je w obieg. Zajrzyjcie koniecznie! Czekamy na was podczas Jarmarku ekologicznego na wąbrzeskim rynku – zachęcają w WDK.

Zapisy do 16 czerwca br. – Wąbrzeski Dom Kultury, ul Wolności 47, tel. 56 688 17 27 wew. 24, 535 436 071, e.mail: animacja@wdkwabrzezno.pl.

Regulamin Targu dostępny jest na stronie www.wdkwabrzezno.pl

 

Szczegółowe informacje: Dział Animacji Kultury, tel. 566881727, wew. 24 lub 535436071.