Treningi, wycieczki, nauka języka japońskiego oraz zaliczone egzaminy na kolejne stopnie karate to program obozu sportowego, w którym wzięli udział wąbrzescy karatecy.

Na obóz sportowy do Stężyca na Kaszubach pojechało trzech zawodników Wąbrzeskiego Klubu Sportów i Sztuk Walki. Odbywał się on od 3 do 10 lipca br. i zorganizowany był dla dzieci w wieku 10 – 14 lat. Opiekunem naszych karateków był Tomasz Semeniuk – 1 dan.

- Program obozu był bardzo bogaty – treningi, wycieczki, kąpiele, ognisko, nauka języka japońskiego oraz egzaminy na kolejne stopnie karate – mówi sensei Janusz Drywa – 3 dan. – Wszyscy nasi zawodnicy pozytywnie zaliczyli test na kolejne stopnie: Jonasz Kiepe, Krystian Basak oraz Marcelina Rytel. Gratulacje!

Organizatorem obozu był Toruński Klub Karate Kyokushin, kierownikiem shihan Artur Wilento – 5 dan, w obozie uczestniczyło 60 osób z naszego województwa.

To był drugi wyjazd karateków na obóz sportowy. W pierwszym wzięło udział pięciu najmłodszych zawodników klubu, szkolili się w Letniej Szkole Karate w Tucholi. Od wczoraj na Obozie Letnim Junior Kyokushin Karate w Tucholi szkolą się zawodnicy od 14 do 18 roku życia.

Udział karateków w obozach sportowych współfinansowany jest przez Gminę Miasto Wąbrzeźno w ramach dotacji przyznanej Wąbrzeskiemu Klubowi Sportów i Sztuk Walki na realizację zadań publicznych, będącymi zadaniami własnymi gminy.

Wakacyjne szkolenia karateków - obóz sportowy na Kaszubach - dla zawodników 10 - 14 lat (1)