W piątek – 6 października uroczyście ogłoszono wyniki konkursu „Najpiękniejszy ogródek Wąbrzeźna – 2017. Najcenniejszą nagrodę zdobyli państwo Gabriela i Jerzy Sobieszczańscy.

W tegorocznej edycji konkursu „Najpiękniejszy ogródek Wąbrzeźna” obowiązywały trzy kategorie: ogródek przed domem jednorodzinnym, ogródek przed domem wielorodzinnym oraz ogródek działkowy. Do udziału w nim zgłosiło się 15 właścicieli i zarządców nieruchomości.

Ogrody, zgłoszone do konkursu były oceniane dwukrotnie przez członków komisji konkursowej. Pierwszy raz w czerwcu, drugi w sierpniu. Komisja w czasie przeglądu zwracała uwagę m.in. na układ kompozycyjny, dobór materiału roślinnego, estetykę, zastosowanie i układ elementów małej architektury, ogrodzenie oraz nawierzchnie podjazdów. – Wybór najpiękniejszego ogrodu, jak twierdzą członkowie komisji, nie jest łatwym zadaniem. I na pewno mają rację, bo wszystkie są piękne i każdy na swój sposób wyjątkowy – mówi burmistrz Leszek Kawski. – Doceniam pomysłowość właścicieli i podziwiam wszystkich za ogrom pracy, ciężkiej pracy, jaką muszą włożyć, by osiągnąć zamierzony efekt. Gratuluję laureatom i wyróżnionym oraz dziękuję za to, że wzięliście Państwo udział w konkursie, pokazując nam wszystkim, jak można cudownie i ciekawie urządzić zieleńce czy też miejsca rekreacji i wypoczynku. Moje uznanie kieruję również do państwa Gabrieli i Jerzego Sobieszczańskich, którzy po raz trzeci zdobyli pierwsze miejsce i uzyskali certyfikat Złoty Ogródek Wąbrzeźna.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w piątek – 6 października w czasie imprezy plenerowej „Powitanie jesieni – jarmark ekologiczny”. Nagrody laureatom oraz wyróżnionym wręczał zastępca burmistrza Wojciech Bereza.

Komisja konkursowa przyznała nagrody rzeczowe o wartościach: za certyfikat Złoty Ogródek Wąbrzeźna – 1000 zł, za I miejsca w poszczególnych kategoriach – 600 zł, za II – 500 zł, za III 400 zł, oraz wyróżnienia, które uhonorowano również nagrodami rzeczowymi o wartości 200 zł każde.

Nagrody i wyróżnienia trzymali:

Kategoria I – ogród przed domem mieszkalnym jednorodzinnym

I miejsce oraz certyfikat Złoty Ogródek Wąbrzeźna – Gabriela i Jerzy Sobieszczańscy

I miejsce – Krystyna i Marian Ziarnowie

III miejsce – Alina i Ireneusz Szczechowie

Wyróżnienia: Alina Cipkowska, Krystyna Śliwińska, Józefa i Henryk Kolanowie

Kategoria II – ogród przed domem wielorodzinnym

I miejsce – Dom Pomocy Społecznej

II miejsce – Wspólnota Mieszkaniowa ul. Sienkiewicza 6

III miejsce – Wspólnota Mieszkaniowa ul. Partyzanta 16

Wyróżnienia: Wspólnota Mieszkaniowa ul. Partyzanta 14, Wspólnota Mieszkaniowa ul. Partyzanta 16A

Kategoria III – ogródek działkowy (rekreacyjny), na terenach niezamieszkałych

I miejsce – Marek Szachnitowski

I miejsce – Maria i Józef Zakrawacz

III miejsce – Ewa i Zbigniew Czarneccy

Wyróżnienie – Maria Stahnke

Konkurs jest finansowany z budżetu miasta przy współudziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, z którego otrzymaliśmy dotację w wysokości 1500 zł.