Urząd Marszałkowski zaprasza całe rodziny oraz dzieci do udziału w konkursach na relację ze świątecznego obiadu z gęsiną w roli głównej oraz na pracę plastyczną pt. „Gęś z mojej wyobraźni”.

 

Relacja z rodzinnego obiadu

Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody – między innymi sprzęt gospodarstwa domowego, gry i przybory plastyczne. Główną nagrodą natomiast są rowery dla całej rodziny.

Konkurs na relację jest adresowany do wszystkich mieszkańców regionu, którzy kultywują starą polską tradycję i 11 listopada zasiedli do świątecznego obiadu, na którym królowały potrawy przygotowane z kujawsko-pomorskiej gęsiny. Relacja z przygotowań oraz biesiadowania powinna zawierać zarówno zdjęcia i filmy oraz sprawozdanie tekstowe, jak i własne przepisy na potrawy z gęsiny.  W konkursie mogą uczestniczyć jedynie osoby, które nie zostały nagrodzone lub wyróżnione w poprzednich jego edycjach.

Relacje można przesłać pocztą tradycyjną na adres Urzędu Marszałkowskiego (Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, pokój 219) lub elektroniczną (na adres mailowy gesina@kujawsko-pomorskie.pl) lub dostarczyć osobiście. Zgłoszenia do 16 listopada.

 

Gęś z mojej wyobraźni

- to konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Prace plastyczne należy dostarczać wyłącznie pocztą tradycyjną (liczy się data wpływu pracy do organizatora) lub osobiście na adres urzędu. Termin nadsyłania zgłoszeń w tym konkursie również upływa 16 listopada. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody, więcej informacji tutaj.