Masz dobry przepis na piernik i lubisz piec? A może lubisz rysować, tworzyć? Sprawdź się w świątecznych konkursach!

Wąbrzeski Dom Kultury zaprasza do udziału:

 

- w konkursie kulinarnym pn. „Świąteczny piernik” – propozycja dla mieszkańców powiatu wąbrzeskiego

Tradycja pieczenia piernika i pierniczków na Boże Narodzenia jest głęboko zakorzeniona w naszych domach. W tym roku będziemy mogli – po raz pierwszy w Wąbrzeźnie – pochwalić się naszymi wypiekami, biorąc udział w konkursie. Wypieki należy przynieść na Jarmark Świąteczny – który odbędzie się 10 grudnia na Placu Jana Pawła II – do godz. 10.00. Dzieci, które będą chciały wziąć udział w konkursie, mogą korzystać z pomocy dorosłych.

Zgłoszenia do 6 grudnia.

- w konkursie pn. „Szopka bożonarodzeniowa” –

Inicjatywa adresowana do wszystkich zainteresowanych. Każdy uczestnik powinien przygotować jedną pracę plastyczną, w formie przestrzennej, wykonaną dowolną techniką oraz z dowolnego materiału. Szopka powinna nawiązywać do tradycyjnych wierzeń bożonarodzeniowych oraz zawierać elementy charakterystyczne dla miasta. Rozmiar pracy nie powinien przekraczać wymiarów 1m x 1m.

Zgłoszenia udziału do 1 grudnia 2017 r.

Wystawa wszystkich zgłoszonych szopek oraz rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas Miejskiego Jarmarku Świątecznego – 10 grudnia br., ok. godz. 12.00.

 

- w konkursie plastycznym Portret św. Mikołaja – propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych

Celem konkursu jest propagowanie tradycji bożonarodzeniowej, a także popularyzacja działań plastycznych. Własnoręcznie wykonane prace w dowolnej technice w formacie
A4 należy dostarczyć do dnia 23.11.2017 r. na adres organizatora.

- w konkursie pn. „Kartka Świąteczna” – dla wszystkich chętnych

Kartkę świąteczną – wykonaną samodzielnie według własnego projektu, dowolną techniką, o rozmiarach 15cm x 21cm – należy dostarczyć na adres organizatora do 21.11.2017r.

 

Regulaminy konkursów oraz wzory kart zgłoszeń znajdziecie na www.wdkwabrzezno.pl lub do wglądu w Dziale Animacji Kultury WDK (ul. Wolności 47, 87-200 Wąbrzeźno. Szczegółowe informacje: tel. 56 688 17 27, wew. 24 lub 535 436 071.