Jakub Stachulak mistrzem Polski, Jonasz Kiepe, Zuzanna Socha i Paweł Oskwarek wicemistrzami  Polski, brąz dla Mikołaja Krasowiaka!

2 grudnia br. w Mielcu odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z 37 klubów z terenu całej Polski. Wąbrzeski Klub Sportów i Sztuk Walki reprezentowało ośmiu zawodników, którzy spisali się doskonale na tych zawodach.

FORMY KATA

  1. PAWEŁ OSKWAREK – II miejsce do lat 12

  WALKI KUMITE

  1. JAKUB STACHULAK – I miejsce  13-14 lat
  2. JONASZ KIEPE – II miejsce  13-14 lat
  3. ZUZANNA SOCHA – II miejsce 15-16 lat
  4. MIKOŁAJ KRASOWIAK – III miejsce 11-12 lat

W zawodach wystąpili też MARTA LIGĘZA, MARCELINA RYTEL oraz KRYSTIAN BASAK, którzy po zaciętych walkach nie dostali się do grupy finałowej.

Wąbrzeski Klub Sportów i Sztuk Walki drużynowo wywalczył  VI miejsce w walkach kumite i znajduje się w czołówce Mistrzostw Polski. Kierownikiem ekipy zawodników był Tomasz Semeniuk. Klub reprezentowali sędziowie: Janusz Drywa oraz Anita Matura.

Trenerzy dziękują rodzicom za pomoc oraz aktywne uczestnictwo w zawodach, a zawodnikom za ogrom pracy włożonej w przygotowania do Mistrzostw Polski.

Udział w zawodach był możliwy dzięki środkom finansowym z Urzędu Miasta Wąbrzeźno, przeznaczonych dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych w 2017 r.

Gratulujemy!