10 grudnia br. na Placu Jana Pawła II doroczny Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy! Zapraszamy od godz. 9.00.

Pierogi i barszcz, ekologiczna żywność i domowe ciasto, ozdoby świąteczne, wyroby rękodzielnicze, zabawki to niektóre oferty dwudziestu pięciu wystawców Miejskiego Jarmarku Świątecznego, który odbędzie się na wąbrzeskim rynku w najbliższą niedzielę.

Jarmarkowi towarzyszyć będą akcje, konkursy na piernik i szopkę bożonarodzeniową oraz – jeżeli pogoda na to pozwoli – prowadzone będą gry i zabawy dla dzieci. Szczególnym gościem Jarmarku będzie święty Mikołaj, który zapewne będzie miał dla każdego dziecka coś słodkiego i z którym będziemy mogli zrobić sobie zdjęcie.

Fundacja Słoneczko prowadzić będzie akcję charytatywną na rzecz Darii Szczepańskiej, niewidomej uczennicy z wąbrzeskiego LO. Pomoc w zbieraniu środków na jej leczenie zaoferowali już nasi strażacy ochotnicy, którzy na rynku postawią wielki grill i sprzedawać będą kiełbaski. Dochód zasili konto Darii.

Swoje stoisko wystawi również Miejski Punkt Informacji – dla miłośników regionaliów będzie to doskonałą okazją do nabycia lokalnych wydawnictw i gadżetów.

Jarmark potrwa do godz. 13.00. Jego organizatorem jest Wąbrzeski Dom Kultury.

 

Foto. Archiwum UM.  Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy w 2016 roku