Młodzi wąbrzeźnianie dołączyli do sporego już grona uczniów różnych szkół w Polsce i na świecie, biorących udział w akcji Marzycielska Poczta.

Akcja Marzycielska Poczta  prowadzona jest w Polsce od 2009 roku.  Polega na napisaniu listu czy kartki do chorego dziecka, które kocha je otrzymywać.  Profile chorych dzieci umieszczane są na stronie Marzycielskiej Poczty  – w nich znajdują się adresy, pod które każdy może napisać. Akcja prowadzona jest społecznie przez wolontariuszy.

Bierze w niej udział też wielu naszych  młodych mieszkańców, a ostatnio do tego grona dołączyli uczniowie kl. III i IV Szkoły Podstawowej nr 3. – Uczniowie z zapałem zareagowali na pomysł wzięcia udziału w tej akcji – mówi Judyta Latuszek z SP 3. – Kiedy dowiedzieliśmy się, że możemy pomóc, postanowiliśmy prześledzić różne profile i znaleźć dziecko, które najpilniej potrzebuje  wsparcia. Wybraliśmy Wiktorię, która czeka na przeszczep serca. W naszych pracach znalazły się nie tylko życzenia zdrowia i szczęścia, ale także listy, kartki z życzeniami świątecznymi w języku polskim i angielskim oraz drobne upominki. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas prace wywołają uśmiech na twarzy Wiktorii.

Jak mówią założyciele Marzycielskiej Poczty – „listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy”.