Kacper, Melchior, Baltazar, Maryja i Anioły to najbardziej popularne postacie Orszaku Trzech Króli, który odbył się w naszym mieście po raz drugi.

6 stycznia w wąbrzeskich parafiach świętowano Dzień Objawienia Pańskiego. Z tej okazji zaproszono wiernych do udziału w Orszaku Trzech Króli. Koordynatorem tego wydarzenia był Wąbrzeski Dom Kultury. Uczestnicy Orszaku i jednocześnie konkursu na najciekawiej wykonany strój, najpierw spotkali się w kościele Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, gdzie wzięli udział we mszy świętej. Następnie w asyście księży i innych członków Kościoła przemaszerowali w korowodzie do kościoła Matki Bożej Królowej Polski. Tam odbyło się podsumowanie konkursu oraz koncert kolęd zespołu „Ichtis”.

Decyzją jury – w składzie ks. dr Jan Kalinowski oraz ks. Bartłomiej Surdykowski – zwycięzcami konkursu zostali: I m – Hubert Szymański, I m – Michał Adamus, I m – WTZ, II m – Jakub Wojnowski, II m – Jasiu Patyk, II m – Zbigniew Stożyński, II m – Bartłomiej Grzębski, III m – Paweł Wojnowski, III m – Natalia Okrasa, III m – Julia Sipak, III m – Franek Szczepański. Gratulujemy!

Foto. WDK