Wojewoda Kujawsko -Pomorski wydał obwieszczenia w sprawie liczby radnych.

Znana jest już liczba radnych, których wybierać będziemy w tegorocznych wyborach samorządowych. Z obwieszczenia Wojewody Kujawsko – Pomorskiego, które zostało wydane 5 lutego 2018 roku, wiemy, że liczba radnych w przyszłej Radzie Miasta Wąbrzeźno nie ulegnie zmianie. W kadencji 2018 – 2023 będzie – jak dotychczas – 15 radnych. Natomiast o trzech radnych mniej zasiądzie w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  Obecnie w Sejmiku jest 33 radnych.

Liczbę radnych do poszczególnych organów samorządowych Wojewoda ustalił w porozumieniu z Komisarzami Wyborczymi w Bydgoszczy i w Toruniu.

W naszym województwie powołano sześciu komisarzy wyborczych (dotychczas było trzech). W Bydgoszczy, Toruniu i we Włocławku będzie po dwóch komisarzy. Terytorium powiatu wąbrzeskiego (wraz z powiatami brodnickim, grudziądzkim oraz miastem Grudziądz) jest w zasięgu komisarza wyborczego Toruń II.

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że wybory samorządowe 2018 powinny zostać rozpisane między 9 października a 17 listopada.  Ostateczną datę wyborów samorządowych wskazuje premier.