Na początku marca tego roku na terenie naszego miasta zawiązało się prozwierzęce stowarzyszenie „S.O.S. dla Zwierząt” w Wąbrzeźnie.

Pomysłodawcą i inicjatorem pierwszych dwóch spotkań dla osób chętnych do działań społecznych była pani Violetta Fijołek-Trzcińska. Prezesem stowarzyszenia została pani Iwona Brylińska. Na ostatnim posiedzeniu członkowie stowarzyszenia ustalili Statut oraz przygotowali wszystkie niezbędne dokumenty do wpisania do KRS.

Głównym celem grupy jest szeroko pojęta pomoc poprzez ratowanie życia i zdrowia zwierząt bezdomnych, skrzywdzonych i zaniedbanych. Jednym z głównych i priorytetowych celów będzie powszechna sterylizacja i kastracja kotów wolno bytujących na osiedlach miasta, w celu zmniejszenia i regulacji ich populacji. Nasza pomoc będzie także polegała na szukaniu domów tymczasowych, gdzie osoby chętne będą opiekowały się zwierzęciem aż do momentu, gdy zgłosi się osoba chętna do adopcji. Będziemy pomagać również osobom, które już opiekują się zwierzętami, a których trudna sytuacja finansowa nie pozwala na zapewnienie karmy, budy, sterylizacji i szczepień.

Liczymy na współpracę z osobami i instytucjami, którym los zwierząt nie jest obojętny i chętnie podejmą z nami współpracę oraz pomogą w pozyskiwaniu funduszy i środków na działalność stowarzyszenia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na następne spotkanie, które odbędzie się 21 marca o godz. 18.00 w WDK.

Dorota Rzeczewska

Foto. Archiwum UM