Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 – po szkolnych i rejonowych eliminacjach w konkursach przedmiotowych zakwalifikowali się do etapów wojewódzkich: z języka polskiego Marta Lisowska i Jan Pieczywok, z matematyki również Marta Lisowska.

– To już ostatni etap zmagań uczniów z językiem polskim i matematyką – inforuje Rafał Wartecki – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. – Tym razem poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko. Zdobycie 90% możliwych do uzyskania punktów gwarantuje upragniony tytuł laureata, a to z kolei związane jest z uzyskaniem oceny celującej z przedmiotu i zwolnieniem z egzaminu ósmoklasisty. Warto w tym miejscu zauważyć, że Marta i Jan to ubiegłoroczni laureaci konkursów i w tym roku bronią uzyskanych tytułów, Marta Lisowska z obydwu przedmiotów. Natomiast Jan Pieczywok w zeszłym roku był laureatem z przyrody, a w tym postawił na sukces z języka polskiego. Nauczycielami przygotowującymi uczniów do konkursów są Anna Kolczyńska i Edyta Kuczkowska z języka polskiego oraz Rafał Wartecki z matematyki.

Ponadto do Grudziądza na etap rejonowy uda się silna grupa historyków, która pod opieką Alicji Wałdoch przygotowywała się z historii. Uczniowie w składzie: Krystian Basak, Aleksandra Kornacka, Marta Kwiecińska, Marta Lisowska, Wiktoria Pawlikowska, Jan Pieczywok, Oliwia Piotrowska, Bartosz Skopiński i Kacper Sułkowski będą starali się dostać do etapu wojewódzkiego.

Na tym nie koniec sukcesów uczniów z wąbrzeskiej „Trójki”. Jan Pieczywok pod opieką Doroty Zielińskiej będzie reprezentował Szkołę Podstawową nr 3 w Wojewódzkim Konkursie Statystycznym, organizowanym przez Urząd Statystyczny w Bydgoszczy. Sukces tym większy, iż do etapu wojewódzkiego dostało się tylko sześciu uczniów.

Wszystkim uczniom życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki.

Foto. SP 3