Turniej Gier Komputerowych „Wąbrzeźno on-line” – Counter-Strike: Global Offensive wygrał zespół Jechanka z Wąbrzeźna.

W sobotę – 12 maja po raz pierwszy w naszym mieście odbyły się rozgrywki w Counter-Strike: Global Offensive. Impreza przeprowadzona została w ramach Turnieju Gier Komputerowych „Wąbrzeźno on-line” z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Turniej rozegrany został w trybie BO1, a mecze w systemie 5on5, MR15. Zagrało sześć zespołów pięcioosobowych: Jechanka z Wąbrzeźna, Jest nas 5, ale jakby 3 z Wąbrzeźna, Klanik_Pl z Wąbrzeźna, Team Budyń z Torunia, Grupa Zawodnicza z Wąbrzeźna i Janusze Silverów z Wąbrzeźna. Boje trwały dwanaście godzin i były pełne emocji. Nad ich przebiegiem czuwali sędziowie Marcin Michałowski i Łukasz Cieślak.

W ostatecznych walkach zwyciężył zespół Jechanka z Wąbrzeźna, w składzie: Mateusz Krawczyk, Sławomir Angowski, Jakub Ciechacki, Wojciech Lewandowski i Remigiusz Grzegorzewski. Kolejne miejsca zajęli: 2. Jest nas 5, ale jakby 3, 3. Klanik_Pl, 4. Team Budyń, 5. Grupa Zawodnicza i 6. Janusz Silverów.

Zwycięzców uhonorowano nagrodą finansową i pamiątkową statuetką. Nagrody finansowe otrzymały też drużyny, które zajęły miejsca 2., 3. i 4. Dla wszystkich były dyplomy udziału i upominki.

Organizatorem turnieju był Urząd Miasta Wąbrzeźno. Finansowo i rzeczowo imprezę wsparła Firma Informatyczna nSolve S.C. z Wąbrzeźna. Rozgrywki przeprowadzono w sali widowiskowej WDK.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

 

 

Wcześniej o turnieju pisaliśmy tutaj: TUTAJ

Foto. Urząd Miasta