W galerii WDK urządzono dwie wystawy fotograficzne. Swoje prace prezentują na nich laureaci konkursu „Wąbrzeźno moje miasto” oraz uczestnicy koła fotograficznego.

Wąbrzeźno moje miasto

Na wystawie pokonkursowej uroki miasta na fotografii pokazuje sześciu amatorów fotografików.Autorzy zdjęć wykazali się nie tylko talentem artystycznym, ale również pomysłowością i kreatywnością, by w atrakcyjny sposób uchwycić i pokazać nam w ciekawe obrazki z Wąbrzeźna – mówią organizatorzy konkursu „Wąbrzeźno moje miasto”. Do udziału w realizowanej inicjatywie zgłosiło się sześć osób. Każda z nich pokazała miasto w niebanalny sposób i z różnej perspektywy. Decyzją jury na podium stanęli: Jarosław Chlebny, Tomasz Delicat, Dorota Rzeczewska, Magdalena Kilanowska. Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy!

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 27 czerwca br.

 

 

Retrospekcja

27 czerwca  w WDK podsumowano również pracę członków koła fotograficznego, działającego od października ubiegłego roku w WDK. Efekt ich pracy obejrzymy na wystawie „Retrospekacja”.

Są na niej zdjęcia siedmioosobowej grupy pasjonatów fotografii, która szkoliła się kierunkiem instruktora Bartłomieja Marchlewskiego. Fotografie powstały przy użyciu aparatów jednorazowych i są rezultatem projektów „Słowa” i „Retrospekcja”. – Robiąc zdjęcia w dzisiejszych czasach tracimy wrażliwość na otaczający nas świat, na to, co jest dookoła nas. Skupiamy się na technologicznych ograniczeniach i możliwościach kosztem tego najważniejszego – treści zdjęcia – mówi Bartłomiej Marchlewski. – Projekt, który realizowaliśmy „Słowa fotografia kłamie?” jest sposobem subiektywnej interpretacji otaczającego nas świata. Każdą sytuację, przedmiot czy osobę możemy opisać na co najmniej setki sposobów za pomocą narzędzia, jakim jest aparat fotograficzny. W dobie komputeryzacji ważnym jest, by nie zapominać o tym, jakimi narzędziami posługiwali się artyści jeszcze nie tak dawno temu. Każde takie ćwiczenie powoduje również konieczność kreatywnego myślenia, stymulując ośrodki mózgu, które bardzo często są uśpione. Dzięki temu treść naszych zdjęć nabiera wartości, czyniąc nas lepszymi fotografami – dodaje instruktor.

Drugi z projektów prezentowany na wystawie zawiera obrazy uchwycone w kadrze aparatu przedstawiające życie rodzinne, podróże, spojrzenie na świat człowieka dorastającego, dokumentalisty jak i osoby borykającej się z nostalgią za życiem na emigracji.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia w godzinach pracy jednostki.

 

Fot. WDK