Od 2 do 6 lipca dwudziestoosobowa grupa dzieci brała udział w wakacyjnych warsztatach organizowanych przez Wąbrzeski Dom Kultury.

Każdego dnia na młode osoby czekały inne atrakcje. Poza wspólną zabawą staraliśmy się, aby dzieci uczyły się nowych i ciekawych rzeczy. Pierwszy dzień rozpoczął się od przedstawienia teatralnego pt. „Legenda o smoku wawelskim” w wykonaniu krakowskich aktorów. Bajka pokazała jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa przyjaźń, szacunek i dobre wychowanie. Po wspólnej zabawie z aktorami grupa ruszyła na zajęcia integracyjne oraz pogadankę edukacyjną przeprowadzoną przez funkcjonariusza policji. Sala wypełniła się uśmiechem i radością naszych milusińskich.

Kolejny dzień dzieci spędziły na warsztatach plastycznych. Tym razem tworzyliśmy papierowe aniołki oraz malowaliśmy na folii bąbelkowej. Wyobraźnia i kreatywność małych artystów była niesamowita. Powstało wiele kolorowych prac tworzonych samodzielnie z dużym zaangażowaniem. Z kolei miłośnicy tanecznych „wygibasów” oraz zabaw integracyjnych mogli popróbować swoich sił na parkiecie. Było to nie lada wyzwanie dla wielu… Tańce – połamańce, zabawy z liną oraz przenoszenie piłeczki na butelce w rytm muzyki wyzwoliły u dzieci mnóstwo pozytywnej energii.

W środę 4 lipca uczestnicy Słonecznych wakacji mieli okazję stworzyć prace plastyczne, na których znalazły się przygody przeżyte przez maluchy w czasie wakacyjnych eskapad. Ponadto dużą frajdę sprawiło małym artystom malowanie kolorowych balonów. Efektem ich amatorskiej twórczości były śmieszne i nieco abstrakcyjne stworki. Natomiast drugą część spotkania mali goście spędzili na zabawach ruchowych. Dzieci biegały, turlały się i odpoczywały, słuchając krótkich historyjek na folii bąbelkowej, która odegrała główną rolę w warsztatach sportowych. Bose stopy, wesoła muzyka i trochę fantazji wystarczyło, aby śmiech, gwar i pozytywna energia krążyły po sali kolumnowej domu kultury.

Następny dzień wakacji dzieci rozpoczęły się od nauki tańca animacyjnego. Po szaleństwach parkietowych przyszedł również czas na budowanie z ekologicznych klocków oraz tworzenie pocztówek z wakacji.

Ostatni dzień zajęć upłynął nam na zajęciach techniczno – plastycznych. Naszym celem było wykonanie pięknych kwiatów. Pracą małych artystów kierowała pani Marianna Ciupak. Zabawa z rękodziełem wciągnęła dzieci bez reszty.

Mamy nadzieję, że każdy wyniósł coś ciekawego dla siebie, a wiedza, którą zdobył podczas warsztatów zostanie wykorzystana w codziennym życiu, jak nie teraz, to może za kilka lat.

Za sprawowanie opieki pedagogicznej dziękujemy nauczycielom z Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wąbrzeźnie, na których zawsze możemy liczyć! Natomiast za pomoc w zakupie słodyczy dziękujemy Powiatowi Wąbrzeskiemu oraz Państwu Iwonie i Andrzejowi Kiwałom.

Dorota Otremba, WDK