Ministerstwo Sprawiedliwości zaakceptowało nasz wniosek o dotację celową na zakup sprzętu dla ratowania życia i zdrowia ludności.

Jeszcze w tym roku wąbrzeska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej otrzyma nowy sprzęt do ratowania życia i zdrowia ludzi. 28 czerwca 2018 roku burmistrz Leszek Kawski podpisał w tej sprawie umowę z przedstawicielem Ministerstwa Sprawiedliwości.

Nabór wniosków na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej (Program I Priorytet IIIB) – konkretnie na zakup sprzętu dla ratowania życia i zdrowia ludności, dedykowany strażakom z OSP z województwa kujawsko-pomorskiego, Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło w maju br. W ramach tego programu staraliśmy o środki na zakup defibrylatora, wysokociśnieniowej poduszki pneumatycznej do podnoszenia o nośności od 50 kN do 300 kN wraz z całym osprzętem, piłę ratowniczą do szyb klejonych, poduszkę powietrzną dla kierowcy i pasażera, osłonę zabezpieczającą poszkodowanego, zestaw pokrowców ochronnych na ostre krawędzie, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, plandekę wielofunkcyjną, detektor napięcia, sprzęt oznakowania terenu akcji i bosak dielektryczny. Wniosek został przyjęty i na jego realizację przekazano nam 31.157 zł dotacji celowej, przy wkładzie własnym 314,71 zł (1 % wartości zadania).

Po postępowaniu ofertowym, które zostało już zakończone, najkorzystniejszą ofertę na wykonanie tego zadania złożyła warszawska firma KADIMEX.

Na zrealizowanie tego programu mamy czas do 15 września 2018 roku.

 

 

Logotypy - dotacja celowa dla OSP Wąbrzeźno

 

 

 

„Współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”