8 lipca scenę Wąbrzeskiego Domu Kultury opanowali seniorzy.  Były „Greckie wino” i „Jak się masz kochanie”.

Wąbrzeskie Biesiady Seniorów znane są ze śpiewu, dobrej zabawy i sympatycznych spotkań bardzo wielu grup i klubów, działających na terenie naszego województwa i sąsiadującego z nim regionu. Na biesiady do naszego miasta przyjeżdża każdego roku kilkuset seniorów. Tak było i w tym roku. Na piętnastej Biesiadzie Seniorów, która odbyła się w sobotę – 8 lipca w Wąbrzeskim Domu Kultury, gościły zespoły z Płocka, Rypina, Kwidzyna, Gardei, Radzynia Chełmińskiego, Gruty, Karbowa, Pokrzydowa, Lisewa, z Małej Nieszawki, Tychnowych, Grębocina, Lubicza, Kowalewa Pomorskiego, Brodnicy, Papowa Biskupiego oraz z Unisławia. Na scenie nie zabrakło również wąbrzeskiego zespołu wokalnego „Wesoła ferajna” działającego w Klubie Seniora „Echo”.

– W imprezie wzięły udział osoby, dla których śpiew – to niewątpliwie wielka pasja wypełniająca wolne chwile i pozwalająca na spotkania i czynne uczestnictwo w życiu kulturalnym – podsumowuje sobotnią imprezę Marlena Tywanek z WDK. – W wykonaniu uczestników mogliśmy usłyszeć wiele bardziej lub mniej znanych utworów biesiadnych. Ze sceny płynęły takie polskie przeboje jak: „Greckie wino”, „Jak się masz kochanie”, „Pytasz mnie co ci dam” czy „Po słonecznej stronie”. Oczywiście dobrej zabawie, uśmiechom i tańcom nie było końca. Bo przecież w tej imprezie muzycznej wszyscy są zwycięzcami i wszyscy z biesiady wychodzą z pamiątkowym pucharem i dyplomem.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem burmistrza Leszka Kawskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowali: Gazeta Pomorska, Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA oraz Miejska Telewizja Kablowa.

 

Fot. WDK