– to konkursy, do których aktualnie przyjmowane są zgłoszenia udziału.

 dialog_2018_baner.pdf

Poetycki dialog – konkurs recytatorski

W XI edycji Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poetycki Dialog uczestnicy będą recytować Jana Pawła II i Zbigniewa Herberta. Konkurs odbędzie się 23 listopada 2018r. w Wąbrzeskim Domu Kultury, godz. 10.00. Do udziału w nim zaproszono uczniów kl. VII i VIII szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 9 listopada w siedzibach organizatorów: WDK przy ul. Wolności 47 oraz w MiPBP przy ul. Matejki 11 B.

 

 

Poetycki dialog – Karta_zgłoszenia2018

Poetycki dialog – regulamin_2018

 

Wyprawy literackie

XV już edycji Wypraw literackich towarzyszyć będzie temat „Niepodległość to radość”. Uczestnicy walczyć będą o Złoty Kałamarz w konkursie literackim oraz o Złotą Maskę w konkursie recytatorsko-teatralnym.

W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności wystawione przez PCPR lub ZUS.

KONKURS LITERACKI „O ZŁOTY KAŁAMARZ”

Warunkiem udziału w konkursie o Złoty Kałamarz jest dostarczenie do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie (lub do innej biblioteki publicznej w powiecie wąbrzeskim) pracy konkursowej w terminie do 10 listopada 2018r. Może to być krótkie opowiadanie, wspomnienia, opis osoby lub wydarzenia lub ułożenie wiersza. Temat pracy musi być powiązany z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jak mówią organizatorzy – Może to być historia prawdziwa lub wymyślona, ale np. zawierająca prawdziwe fakty – miejsca, nazwiska, nazwy miejscowości lub ulic. Chodzi nam o pokazanie radości zwykłych ludzi, ich codziennej pracy, budowania nowego życia w wolnej Polsce.

KONKURS RECYTATORSKO-TEATRALNY „O ZŁOTĄ MASKĘ”

Zadaniem uczestników jest prezentacja wiersza, fragmentu utworu, scenki teatralnej lub kabaretowej, powstałych w czasach narodzin niepodległej Polski, wyrażających w różny sposób radość z tego doniosłego wydarzenia. Kartę zgłoszenia do tego konkursu należy dostarczyć do MiPBP w terminie do 5 listopada br.

Konkurs „O Złotą Maskę” odbędzie się podczas uroczystego podsumowania konkursu literackiego „O Złoty Kałamarz”.

Uroczyste podsumowanie Wypraw literackich, czyli konkursów o Złotą Maskę i Złoty Kałamarz – odbędzie się w drugiej połowie listopada 2018r. O dokładnym terminie uczestnicy zostaną powiadomieni.

REGULAMIN-i karta zgłoszenia – Wyprawy-Literackie 2018

 

 

Fot. Archiwum UM. Konkurs-recytatorski Poetycki dialog – Jan-Paweł-II-i-Bolesław-Leśmian – 2017 r.