– czyli o sukcesach uczniów i akcjach, w których uczestniczyli.

 

Dzień Języków Obcych

Uczniowie Szkoły Podstawowej poznali ciekawostki i smaki kilku europejskich krajów. Specjalną prezentację państw Starego Kontynentu, która obyła się w  ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, przygotowali dla nich koleżanki i koledzy z klas VI, VII i VIII.

Fot. SP 2

 

#RekordDlaNiepodległej

9 listopada o godz. 11.11 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z gimnazjalistami przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” i na wąbrzeskim rynku zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Hymn – na mówią w SP 2 – zabrzmiał niezwykle, jednocząc wszystkich Polaków – i tych najmłodszych, i tych nieco starszych.

Fot. SP 2

 

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

Rada Samorządu Uczniowskiego Dwójki włączyła się w akcję „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”. Polegała ona na wysłaniu 100 pocztówek z Wąbrzeźna do 100 szkół w Polsce. Głównym celem akcji było upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promocja regionu, z którego pochodzi szkoła.

Fot. SP 2

Sukcesy uczniów

Uczniowie Bartosz Angowski i Karol Sipak 17 listopada startowali w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18 PFKK, które odbyły się w Solcu Kujawskim. Były to ich pierwsze zawody takiej rangi. Bartek zajął 3 miejsce w kumite w kategorii 11-12 lat chłopców – 37kg; a Karol w kategorii 11-12 lat chłopców +50kg zajął 6 miejsce.

Fot. Wąbrzeski Klub Sportów i Sztuk Walki