Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w akcji pod hasłem „Warto być bohaterem”.

Akcja odbywa się pod patronatem Caritas Diecezji Toruńskiej, a jej celem jest potrzeba wsparcia edukacji dzieci w opanowanej wojną Syrii.

Zbieraliśmy pieniądze i przybory szkolne – mówią koordynatorki akcji w SP 2: Dorota Sankiewicz i Anna Wojnowska. – Uczniowie Szkolnego Koła Caritas i Koła Misyjnego pod opieką katechetek 30 listopada pojechały do Torunia, aby przekazać zebrane dary oraz aktywnie uczestniczyć w inauguracji XXV Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom pod hasłem „Świeca, która tworzy polską Wigilię” na toruńskim lodowisku „Tor-Tor”.

Na inaugurację przyjechało, jak informują organizatorzy,  ok. 3000 dzieci wraz opiekunami. Uczestników witali ks. prał. Daniel Adamowicz, dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej oraz bp Wiesław Śmigiel. – Podczas uroczystości została zapalona świeca, która symbolizuje ciepło domowego ogniska, świtało wiary i pochylanie się nad drugim człowiekiem niosąc pomoc – informują nauczycielki z SP 2. –  W czasie wydarzenia zwrócono uwagę na trzy bardzo ważne tematy – bezpieczeństwo i widoczność na drodze dzięki odblaskom, szacunek do żywności i przykład dawany młodym przez seniorów.
Atrakcją dla dzieci i młodzieży były odwiedziny św. Mikołaja, który ze Śnieżynkami rozdawał słodycze, opaski odblaskowe, owoce i warzywa. Z ciekawością obejrzeli też program artystyczny w wykonaniu łyżwiarzy z MKS Axel oraz hokeistów z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Sokoły oraz wystawę sprzętu wojskowego.

Fot. SP 2