8 grudnia Orkiestra Dęta Wąbrzeskiego Domu Kultury obchodzić będzie swoją 10. rocznicę powstania. Z tej okazji odbędzie się koncert galowy.

 

Dyrektor Wąbrzeskiego Domu Kultury Gizela Pijar oraz kapelmistrz Rafał Sójka zapraszają na Koncert Galowy X-lecia Orkiestry Dętej WDK, który odbędzie się 8 grudnia w sali widowiskowej Wąbrzeskiego Domu Kultury o godz. 17.00.  Gościem specjalnym będzie wokalista Mateusz Wiśniewski – uczestnik programu The Voice of Poland.

Wstęp na koncert bezpłatny.

Wąbrzeska Orkiestra Dęta powstała w 2008 roku. Jej kapelmistrzem od samego początku jest Rafał Sójka – absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a instruktorami Wojciech Czapiewski, Wiesław Nawrocki i Artur Lawrenz. Orkiestra na swoim koncie na już sporo sukcesów. Najważniejsze z nich to: III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie w latach 2009, 2010 i 2013; I miejsce na XIV Festiwalu Orkiestr Dętych im. Leona Landowskiego w Śliwicach w 2013 r.; III miejsce w Konkursie Orkiestr w Szamocinie w kategorii marszowej – 2014 r.; I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie, jak też udział w Międzynarodowym festiwalu Orkiestr Dętych w Wachendorf w Niemczech w 2011 i 2015 r.