Podczas pierwszego tygodnia ferii w Szkole Podstawowej nr 2 w Wąbrzeźnie odbywały się półkolonie zimowe dla uczniów z klas 1 – 5. Zainteresowanie zorganizowaną formą wypoczynku było duże.

 

Do organizatorów szybko zgłosiło się 45 chętnych uczestników. Pierwszą przygotowaną dla nich atrakcją było wyjście do kręgielni Mango. Tam aktywnie spędzali czas grając w piłkarzyki, Darta i bilard. Nikt nie zrezygnował z gry w kręgle, pomimo że niektórzy z trudem mogli udźwignąć kulę. Na pierwszą wycieczkę pojechaliśmy do kina Helios w Grudziądzu na seans „Ralph Demolka w internecie”. Film pokazał nam uniwersalną opowieść o przyjaźni, przeniósł w stale rozwijający się świat Internetu i dostarczył sporo okazji do śmiechu.

Drugi wyjazd – do Centrum Zabaw Megahopland w Grudziądzu cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem niż pierwsza wycieczka. Uczniowie wiedzieli, że czekają tam na nich liczne atrakcje: basen z kulkami, zjeżdżalnia, karuzela, trampolina, dlatego już od poniedziałku pytali o szczegóły.

Uczniowie dwukrotnie uczestniczyli w zajęciach na basenie, dobrze bawili się podczas przygotowanych przez p. Murawskiego zabaw w sali gimnastycznej, razem z p. Gajewską i p. Topolewskim przygotowywali zakładki do książek dla babć i dziadków z okazji ich święta.

Z pogadankami na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych odwiedzili nas funkcjonariusze policji i straży pożarnej. Skorzystaliśmy też z oferty WDK i byliśmy zobaczyć wystawę fotograficzną ,,WOŚP w Wąbrzeźnie” oraz wystawę „Twórcze pasje. Modelina” – Julii Trzcińskiej.

Uczestnicy półkolonii podziękowali paniom kucharkom za pyszne jedzenie, wychowawcom za wspaniałą opiekę i pani kierownik za przygotowanie wielu atrakcji, a także wyrazili chęć udziału w półkoloniach w następnym roku.

Anna Zaniewska, SP 2