Uczniowie wąbrzeskiego Gimnazjum to kolejna grupa, która wsparła akcję Szlachetna Paczka! Uczniowie i osoby ich wspierające pomogli rodzinie z powiatu wąbrzeskiego.

Uczniowie zwrócili uwagę na trudną życiową sytuację jednego z mieszkańców naszego powiatu, który na dodatek opiekował się jeszcze ciężko chorym bratem – mówi wychowawczyni klasy, Ewa Retz – To właśnie ich postanowili obdarować na święta.

Pomysł włączenia się do akcji Szlachetna Paczka był klasy III d. Do jego realizacji zaprosili wszystkich uczniów szkoły. Idea została przyjęta. Jak informują Paulina Mrozińska i Martyna Ciupak, akcja ruszyła w połowie listopada, a krąg osób zainteresowanych zaczął się powiększać z dnia na dzień, przyłączali się do niej uczniowie innych klas, pracownicy szkoły, rodzice, a także, co warto podkreślić, ich pracodawcy. Uczniowie zbierali artykuły spożywcze, chemiczne i różne produkty niezbędne w codziennym życiu. Dodatkowo działała kawiarenka, w której uczniowie oferowali ciasto, kawę i herbatę. Odbył się również kiermasz świąteczny. Dzięki uzyskanym w ten sposób funduszom, uczniowie mogli zakupić upominki dla członków wybranej rodziny. Przy wspólnym wysiłku przygotowali całkiem pokaźne paczki.

– Mimo, że nie poznaliśmy osób, dla których przygotowaliśmy szlachetną paczkę, to poczuliśmy z nimi szczególną więź, cieszymy się, że choć trochę polepszyliśmy ich los – po zakończonej akcji powiedziała Martyna Becker z klasy IIId.

– Mogliśmy doświadczyć dobrych emocji związanych z pomaganiem. Czujemy satysfakcję, że choć odrobinę pomogliśmy rodzinie, której przez najbliższe miesiące będzie lżej – dodał Oskar Kamiński.

Fot. Gimnazjum nr 1