– to tytuł widowiska operetkowego zespołu Artes Ensemble, w którym możemy wziąć udział 24 lutego o godz. 18.00. Na to niecodzienne wydarzenie zaprasza WDK.

 

W świat operetki, arystokratycznych salonów i miłosnych intryg przeniesie melomanów zachwycający, pełen ekspresji śpiew sopranistki – solistki opery i jej sugestywna gra aktorska. Całości dopełnią przepiękne, charakterystyczne dla poszczególnych stylów i gatunków muzycznych kostiumy wykonawców, dodające koncertowi czaru i blasku. Duet wiolonczeli z fortepianem swą stylową grą i wirtuozowskimi interpretacjami utworów wprowadzi publiczność w charakter odrębnych części koncertu: wiedeńskiej – ze słynnymi melodiami operetek oraz najpiękniejszymi walcami wprost z cesarskiego Wiednia, węgierskiej – z żywiołowymi, pikantnymi czardaszami, hiszpańskiej – w ognistych rytmach słonecznej Hiszpanii, musicalowej  – w porywających, tanecznych rytmach.

Koncert, urzekający klasycznym, wysublimowanym smakiem, zachwycający różnorodnością scenicznej akcji, skrzący feerią strojów i tanecznych rytmów, gwarantuje niezapomniane wrażenia oraz wyszukaną muzyczną zabawę i wyśmienitą rozrywkę.

W programie m.in. najpiękniejsze arie z operetek mistrzów gatunku Johanna Straussa II „Aria Adeli” z operetki „Zemsta nietoperza”; Franza Lehara „Kto me usta całuje, ten śni” z operetki „Giuditta”, czardasz „Kiedy skrzypki grają …” z operetki „Cygańska miłość” oraz wiele innych utworów znanych melomanom z sal koncertowych, radia i telewizji, rozbrzmiewających w najważniejszych ośrodkach muzycznych świata, bawiących i wzruszających niezmiennie od dziesiątek lat.

Sprzedaż biletów do 8 lutego 2019 r. w cenie 30 zł od osoby i 25 zł grupowy (grupa od 15 osób) do nabycia w kasie WDK od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 16.00.