30 stycznia na spotkaniu promocyjnym poznamy nową książkę Tomasza Stochmala, 29 stycznia karnawałowe spotkanie przy czarnym krążku, a do 4 lutego przyjmowane będą prace plastyczne na konkurs „Walentynkowy czar”.

 

 

Karnawał trwa

29 stycznia o godzinie 17.00 karnawałowe spotkanie miłośników czarnego krążka.  Paweł Małs – prowadzący spotkanie – zaprasza wszystkich chętnych na tańce, na słuchanie i wspólne śpiewanie znanych przebojów, na kawę i deser.

 

 

Nowa książka Tomasza Stochmala

30 stycznia o godz. 17.00 Tomasz Stochmal zaprezentuje nam piątą część przygód Mataszków.  Tym razem bohaterowie serii swoje przygody przeżywają na ziemi wąbrzeskiej.

Mataszkowie odwiedzają Wąbrzeźno, Ryńsk, Dębową Łąkę i Niedźwiedź. Trafiają tutaj na ślad skarbu – zaginioną część kolekcji muzealnej rodziny Mieczkowskich. Czy ich przygoda zakończy się powodzeniem i czy uda im się odnaleźć skarb? Dowiemy się już 30 stycznia, kiedy książka „Mataszkowie na ziemi wąbrzeskiej” ujrzy światło dzienne i trafi na rynek czytelniczy. Pierwszą jej odsłoną będzie właśnie spotkanie promocyjne w Wąbrzeskim Domu Kultury, które zaplanowano tego dnia na godz. 17.00.

Nowa publikacja T. Stochmala ukaże się drukiem m.in. pod patronatem Burmistrza Wąbrzeźna. Część jej nakładu stanowić będzie materiał promocyjny naszego miasta.

„Mataszkowie na ziemi wąbrzeskiej” to piąta część przygód Mataszków – bohaterów książek dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Dotychczas ukazały się „Mataszkowie i tajemnice Helu” (2015r.), „Mataszkowie i skarby Torunia” (2016r.), „Mataszkowie i mazurska przygoda” (2017r.) oraz „Mataszkowie i gdańska zagadka” (2018r.).

To historie wymyślonych postaci, półludzi, półelfów – mówi ich autor, Tomasz Stochmal – przeżywających niezwykłe przygody, odwiedzających ciekawe miejsca w Polsce. W każdej książce bohaterowie poznają architekturę, przyrodę oraz historię odwiedzanych miejsc, w każdej też trafiają na ślad skarbu, rozwiązując ciekawe zagadki.

Nie inaczej jest w książce „Mataszkowie na ziemi wąbrzeskiej”.

Tomasza Stochmala znamy nie tylko jako autora książek dla dzieci.  Jest też miłośnikiem zabytków, podróży i fotografowania. Na swoim blogu skatalogował kilkaset obiektów, z których większość pochodzi z naszego województwa. W 2015 roku wydał też album pt. „Zapomniane miejsca Kujawsko-pomorskie”.

 

Konkurs plastyczny „Walentynkowy czar”

Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnikiem konkursu zostaje osoba, która do 4 lutego dostarczy do WDK pracę plastyczną, wykonaną dowolną techniką, której tematyka nawiązać będzie do walentynek.

Regulamin oraz bliższe informacje: Dział Animacji Kultury WDK, tel. 56 688 17 27 wew. 24, e.mail: animacja@wdkwabrzezno.pl, www.wdkwabrzezno.pl.