8 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się impreza charytatywna w ramach prowadzonej w placówce akcji pn. Pomagam z Dwójką

 

Na fajny pomysł zorganizowania imprezy w ramach akcji „Pomagam z Dwójką” wpadła nauczycielka Dorota Sankiewicz. – Jeżeli mamy pomagać, co robimy bardzo chętnie, to musimy mieć za co to robić – mówi pomysłodawczyni. – Ta potrzeba przyniosła właśnie dzisiejsze spotkanie. Aby zachęcić innych do pomagania, najpierw musimy dać coś od siebie.

Do udziału w tej charytatywnej inicjatywnie społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 zaprosiła mieszkańców miasta 8 stycznia br. Tego dnia, a dokładniej popołudnia, w budynku sali gimnastycznej zorganizowano kawiarenkę i stanęły stoiska, przy których prowadzono przeróżne działania. Najmłodsi chętnie korzystali z okazji pomalowania twarzy i paznokci, a całe rodziny  z „Dwójkowej foto budki”. – Sprzedaliśmy wszystkie losy loterii fantowej – mówi Dorota Sankiewicz. – Dzieci budowały „stworki” z flipsów, kolorowały, rozwiązywały łamigłówki i mogły zobaczyć, jak wykonuje się ozdoby z filcu. Było również stoisko z  czapkami, które własnoręcznie na drutach wykonała pani Dorota. Rodzice uczniów bardzo chętnie też nabywali rysunki swoich dzieci, które wywieszone były na ścianie sali gimnastycznej. Powodzeniem cieszyła się kawiarenka, z której rozchodzące się po obiekcie zapachy kusiły wszystkich do jej odwiedzania i smakowania pysznego ciasta, ciasteczek czy też tostów.

Cały dochód z tej imprezy zostanie przeznaczony na pomoc dla rodzin potrzebujących. Kolejną będzie doroczny koncert „Pomagam z Dwójką”, który prawdopodobnie odbędzie się w lutym br.