Kacper, Melchior, Baltazar – to najbardziej charakterystyczne postacie Orszaku Trzech Króli, zorganizowanego już po raz trzeci w naszym mieście.

 

6 stycznia z obu wąbrzeskich parafii wyruszył Orszak Trzech Króli, aby świętować Dzień Objawienia Pańskiego. Tego dnia uczestnicy korowodu, poprowadzonego wokół wąbrzeskiego rynku, wzięli również udział w konkursie na strój historyczny pt. „Jak wyglądał Orszak Trzech Króli?”.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej, gdzie mogliśmy oglądać pierwszych uczestników Orszaku. Po myszy utworzono korowód, który ruszył do kościoła Matki Bożej Królowej Polski, aby przy wspólnym kolędowaniu zaprezentować wykonane stroje. Zaśpiewane kolędy wprowadziły publiczność w świąteczny, radosny klimat. Atmosfera tego dnia była podniosła a ciepło i dobro bijące od dzieci i dorosłych sprawiało, że uśmiech gościł na niejednej buzi. W tym roku po raz pierwszy udział w konkursie brały całe rodziny, celebrując w ten sposób to wyjątkowe święto.

Decyzją jury, w składzie którego zasiedli, ks. Bartłomiej Surdykowski, siostra Hiacynta Błędzka oraz Dorota Otremba, zwycięzcami konkursu zostali:

KATEGORIA PRZEDSZKOLA

I m. – Franek Krajnik

II m. – Weronika Lewalska

III m. – Zbyszek Stożyński

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE

I m. – Jakub Lewalski

II m. – Wojtek Zdrojewski

KATEGORIA OSOBY DOROSŁE

I m. – Rodzina Wojnowskich

II m. – Krzysztof Kłosiński

III m. – Bartłomiej Grzemski

 

Organizatorem uroczystości był Wąbrzeski Dom Kultury oraz wąbrzeskie parafie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Dorota Otremba, WDK

Fot. WDK