Rocznicowy rok „Stulecia Niepodległości” już za nami, ale lekcje biblioteczne w oparciu o wystawę „Tacy byliśmy… Tak żyliśmy…” jeszcze organizowane były w styczniu.

 

W środę – 2 stycznia bibliotekarki gościły klasę VII b ze Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z opiekunem Lidią Jabłońską. Z kolei w piątek – 4 stycznia jak ważny dla każdego człowieka jest zrównoważony rozwój – coś dla ducha, coś dla ciała lub parafrazując tę zasadę dla „ścisłowców” trochę poezji, dla humanistów coś z inżynierii – dowiedzieli się w bibliotece uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie. Dwie klasy II o profilu mechanicznym i ekonomicznym próbowała zachęcić do bywania w bibliotece dyrektor  Aleksandra Kurek. Pokazaliśmy uczniom to co mamy najlepsze: literaturę piękną, zbiory antykwaryczne i audiobooki, regionalia, strefę dla młodzieży z jej wygodnymi sofami i pufami gdzie można nie tylko poczytać, ale i zagrać w planszówki, zrelaksować się oglądając TV lub posurfować w  Internecie. Mamy nadzieję, że ulotki z naszą biblioteczną ofertą i godzinami otwarcia nie trafiły od razu do kosza i że zostaną przez młodzież wykorzystane 🙂

W drugiej części spotkania uczniowie obejrzeli wystawę „Tacy byliśmy… Tak żyliśmy…”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zgromadzone na niej przedmioty codziennego użytku, często mające już sto i więcej lat, co do przeznaczenia, których młodzież miała wiele wątpliwości. Dziękujemy dr. Karolowi Alichnowiczowi za zachęcenie młodzieży do odwiedzin w bibliotece.

W piątek – 4 stycznia zamknęliśmy wystawę poświęconą stuleciu polskiej niepodległości. Od poniedziałku, 7 stycznia 2019 zapraszamy na kiermasz książek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Agnieszka Błaszak, MiPBP

Foto. MiPBP