Przedszkolacy i uczniowie szkół podstawowych mogą już przystąpić do konkursu ekologicznego Ekodzieła. Prace przyjmowane będą do 8 marca.

 

Wąbrzeski Dom Kultury zaprasza do udziału w 11. edycji konkursu ekologicznego Ekodzieła.Inicjatywa skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych – informuje kierownik Działu Animacji WDK, Dorota Otremba. – Planowane przedsięwzięcie ma na celu zwrócenie uwagi na możliwość wykorzystania niektórych odpadów trafiających na wysypiska oraz rozwijanie inwencji twórczej, kreatywności i aktywności wśród uczestników konkursu.

Co można zrobić z odpadów? Bardzo dużo i udowodnili to uczestnicy poprzednich edycji. Wszystko zależy od wyobraźni dziecka i materiału – odpadu ekologicznego, który ma do dyspozycji.

Regulamin konkursu poniżej, a w nim szczegółowe zasady. Warunkiem udziału jest dostarczenie pracy konkursowej do WDK w terminie do 8 marca (ul. Wolności 47,  87-200 Wąbrzeźno). Nagradzani będą autorzy trzech najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej.

 Regulamin konkursu -Ekodzieła-2019