21 lutego o godzinie 17.00 zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy prac Julii Twardowskiej. Ekspozycja obejmuje przekrój twórczości z 2018 roku.

 

– Malowanie i rysowanie było dla mnie od zawsze dobrą zabawą. Jako dziecko wolałam kredki i farby zamiast zwykłych zabawek. W miarę dorastania, tworzenie dla rozrywki i z pasji przeobraziło się w pomysł na życie i codzienne zajęcie. Na początku 2018 roku zaczęłam uczyć się malarstwa w kilku toruńskich pracowniach. Bardzo szybko stało się to wówczas czymś, co robiłam codziennie, a moim celem był rozwój w tym kierunku. Wiele godzin pracy i nauki pozwoliło mi na rozpoczęcie studiów na kierunku Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki – tak o swojej przygodzie ze sztuką mówi autorka ekspozycji.

Wystawa przedstawia prace, które powstały w ciągu ubiegłego roku w związku z przygotowaniem się do studiowania. Jako dodatkowy element pani Julia zaprezentuje również prace nieakademickie, czyli tworzone z dużą dowolnością i  wyobraźnią.

Wszyscy, którzy kochają sztukę niewątpliwie znajdą tu coś dla siebie. Spotkanie z twórczością młodej kobiety może być nie tylko ciekawym sposobem na spędzenie czasu wolnego, ale również możliwością poznania pasji, jaką jest malarstwo. Wstęp wolny!

Dorota Otremba, WDK