Młodzi wąbrzeźnianie i nie tylko bardzo chętnie korzystają z oferty biblioteki.  Zajęcia są tam zawsze ciekawe i pełne różnych niespodzianek.

 

 

Częstymi gośćmi Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej są przedszkolacy. W lutym  placówkę odwiedziło już kilka grup przedszkolnych – uczestników Bibliotecznej Akademii Malucha. – Dzieciom jak zwykle zaproponowaliśmy  udział w różnych animacjach czytelniczych – mówi Agnieszka Błaszak. –  Odgadywały zagadki, układały puzzle sprawdzając swoją wiedzę z przeczytanej lektury. Zajęcia te mają na celu „oswajanie” różnych problemów wieku dziecięcego, takich jak: kłamstwo, zazdrość, smutek. Każdorazowo po zakończeniu „akademickich zajęć” dzieci mogły skorzystać z naszego kącika malucha, porysować, pograć w gry i swobodnie się pobawić, co sprawiło im wielką frajdę.

7 lutego z zaproszenia  MiPBP skorzystali uczestnicy Koła Przyjaciół Regionu ze Szkoły Podstawowej w Myśliwcu. – Młodzi regionaliści rozpoczęli wizytę od prac malarskich Justyny Zarębskiej. Abstrakcyjne prace wąbrzeźnianki bardzo przypadły młodzieży do gustu. Czegoż oni nie widzieli w tych obrazach?! Była mowa o obcych galaktykach, układach planet, galopujących koniach itd. Każdy wybrał sobie ulubiony obraz i z przejęciem o nim opowiadał – mówi. A. Błaszak. – Potem „tajnym” przejściem zaprowadziliśmy ich na zaplecze biblioteki, gdzie bibliotekarka Małgosia Grzybek opowiedziała gościom jaką drogę przebywa książka od momentu zakupu do rąk czytelnika i o tym jak samodzielnie wyszukiwać książki w bibliotece korzystając z programu MAK+. Po tej dawce wiedzy w Filii dla Dzieci nasi goście wysłuchali wykładu z historii Polski, ułożyli tematyczne puzzle oraz 123-wagonikowy pociąg do wolności. Korzystając ze zbiorów bibliotecznych oraz przygotowanej prezentacji multimedialnej przybliżyliśmy sobie postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Takie fakty z życia Marszałka, jak wyprawa do Japonii  lub napad na pociąg i zrabowanie worka srebra bardzo zafrapowały małych regionalistów.

Fot. MiPBP