Deklaracja jest hołdem dla pokoleń, które wywalczyły dla nas wolną Polskę i oddały za nią najcenniejszą ofiarę – życie.  Złożenie pod nią podpisu to zobowiązanie, że bierzemy odpowiedzialność za przyszłość  naszej Ojczyzny i zrobimy wszystko, aby przekazać ją naszym potomkom wolną i niezawisłą.

 

 

Podpisy pod „Deklaracją Mieszkańców Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości” zbierane są w całym wojewódzkie kujawsko-pomorskim. W Wąbrzeźnie można jej złożyć w Urzędzie Miasta Wąbrzeźno (ul. Wolności 18) w godzinach  7.15 – 15.15. Dokument wystawiony jest na parterze budynku.

Zbieranie podpisów zainicjowane zostało w ubiegłym roku przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Akcja ruszyła na inaugurację obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Warto przypomnieć, że jedną z pierwszych osób, które podpisały się pod nią jest nasz najstarszy mieszkaniec – Jan Sobolewski, żołnierz, jeniec wojenny, pedagog.

Akcja prowadzona będzie do 10 maja 2019 roku. Każdy podpis jest ważny i cenny.  Wszystkie będą wyeksponowane w sposób szczególny – staną się częścią szklanej instalacji, która stanie w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Deklaracja mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego z okazji 100.rocznicy odzyskania niepodległości – 2018 rok