Pod koniec lutego w klasie I c SP 3 odbył się „Zimowy wieczór gier w języku polskim i języku angielskim”.

 

Rodzice i dzieci spotkali się po raz kolejny, aby spędzić wieczór, grając w różne gry. Na początku dzieci rozwiązywały zimowe zagadki zadawane przez rodziców. Wspólnymi siłami podjęły próbę odkodowania zimowego obrazka. Wszyscy uczestnicy chętnie przystąpili do znanych gier jak: „Chińczyk”, „Grzybobranie”, „Bierki”, „5 sekund”, „Walka o stołki”, „Skaczące małpki”. Dzieci okazały się wspaniałymi graczami, trudno było rodzicom i nauczycielom z nimi wygrać. W ten wieczór  graczom spodobały się szczególnie gry edukacyjne „Skrzaty” i „Dobble”.

Ciekawą propozycją dla dzieci i ich rodziców okazały się także gry w języku angielskim. Na tablicy interaktywnej dzieci rozwiązywały zagadki w języku angielskim, układały puzzle, kodowały obrazki, liczyły, brały udział w grach językowych. Otrzymały także „magiczne kolorowanki”.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dzieci zestaw kart z łamigłówkami na wieczorne zabawy z rodzicami. Kolejna wspólna zabawa przy słodkim poczęstunku – w  wiosenny wieczór.

Organizatorkami wieczoru gier były panie Magdalena Dąbrowska i Judyta Latuszek.

Tekst i fot. SP 3