Wczoraj uczniowie przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Zebranie komisji egzaminacyjnej nie było łatwym zadaniem dla dyrektor Gimnazjum nr 1.

 

 

To, że egzamin gimnazjalny w Wąbrzeźnie odbędzie się, wiedzieliśmy już dzień przed. Dyrektor Ewie Sajkowskiej udało się skompletować komisję egzaminacyjną. Jej 100 % skład z małą nawiązką zapewnili pracownik administracji z uprawnieniami pedagogicznymi, katecheci z wąbrzeskich szkół oraz jeden nauczyciel. Dzięki temu wczoraj uczniowie mogli przystąpić do egzaminów z języka polskiego, historii i WOS, a dzisiaj do egzaminu z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Jutro – w ostatnim dniu egzaminu również nie powinno być problemu. Egzamin w języków nowożytnych rozpocznie się o godz.  9.00.

W czwartym dniu strajku oświaty niewiele się zmieniło. Przedszkole Miejskie Bajka jest zamknięte. Do strajku w tej placówce – poza dyrektorkami – przystąpili wszyscy nauczyciele. W tej sytuacji dyrektor nie jest w stanie zapewnić dzieciom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówek przy ul. Żeromskiego i przy ul. Tysiąclecia. W Szkole Podstawowej nr 3 pracuje tylko 4 nauczycieli, z tym że dwóch z nich nie przystąpiło dzisiaj do strajku, bo wyjechali z uczniami na wcześniej zaplanowaną wycieczkę. Podobnie było też w poniedziałek – 8 kwietnia – dwóch nauczycieli nie przystąpiło do strajku ponieważ wyjechali z grupą uczniów na zawody sportowe.  W Szkole Podstawowej nr 2 pracowało dzisiaj 9 nauczycieli, a w Gimnazjum nr 1 –  1 nauczyciel.

Czy rodzice uczniów naszych szkół wspierają protest oświaty? Odpowiedź na to pytanie otrzymali protestujący w  Szkole Podstawowej nr 3 i w Gimnazjum nr 1.  Strajkujących odwiedzili dzisiaj rodzice uczniów, przynosząc im jedzenie, słodki poczęstunek oraz słowa otuchy i poparcia. Ten gest – jak mówią nauczyciele – był dla nich bardzo ważny i wzruszający.