Na wystawę pisanek, kraszanek oraz jajek zdobionych innymi technikami zapraszają uczestnicy konkursu „Wielkanocna pisanka” i WDK.

 

Wielkanocne jajka, które możemy oglądać na wystawie w WDK to dzieła stworzone przez uczestników dorocznego konkursu na wielkanocną pisankę. Jak zawsze, powstało ich bardzo wiele, a za te najciekawsze ich autorzy otrzymali nagrody i wyróżnienia.

W tym roku nagrody zdobyli: Annabel Stachowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie, która zajęła 1. miejsce w konkursie; Szymon Kopyciński z Przedszkola Miejskiego Bajka – 2 miejsce; Wiktoria Kołodziejska ze Szkoły Podstawowej w Myśliwcu oraz Lena Sturmann z Wąbrzeźna – którym jury przyznało 3. miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Zbigniew Łuczak z Dębowej Łąki, Igor Sulikowski z Przedszkola Miejskiego Bajka, Julia Białkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3, Brian Nawotka ze Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, Emilia Płochacka ze Szkoły Podstawowej w Ryńsku, Mikołaj Kowalski ze  Szkoły Podstawowej nr 2, Weronika Lewalska z Przedszkola Miejskiego Bajka, Mariusz Grzemski z WTZ.

Gratulujemy!

Wystawa czynna będzie do 19 kwietnia.

Fot. WDK