Można korzystać z kolejnego projektu budżetu obywatelskiego. Ścieżka do jazdy na rolkach została oddana do użytku.

 

 

 

Budowa ścieżki do jazdy na rolkach wokół boiska sportowego przy ul. Legionistów to projekt autorstwa Andrzeja Włodarskiego. Zgłosił go do ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Zadanie zostało zrealizowane i z nowej ścieżki do jazdy na rolkach już można korzystać.  Budowa tego obiektu poprawiła nie tylko bezpieczeństwo rolkarzy, ale wzbogaciła infrastrukturę rekreacyjną w naszym mieście.

Umowę na wykonanie zadania podpisaliśmy z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych DROBUD Sp. z o.o. w Wąbrzeźnie. Prace rozpoczęły się pod koniec marca br. i zakończyły w kwietniu. Nowa ścieżka ma nawierzchnię asfaltu betonowego. Wokół niej uzupełniono też zieleń.

Koszt prac przekroczył nieco wartość kosztorysową projektu, bo z planowanych 42.000 zł podniósł się na 49.528,51 zł. Na wykonane prace wykonawca udzielił gwarancji do 11 kwietnia 2022 roku.

Budowa ścieżki to już drugie zrealizowane zadanie ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.  Do realizacji pozostały jeszcze: Remont ul. Biskupa Jana Dantyszka – 185 000 zł, Bezpieczne chodniki (cztery odcinki na ul. Sienkiewicza) – 68 400 zł oraz Miejska szopka bożonarodzeniowa – 25 000 zł.

O realizacji projektu pn. Wąbrzeskie SOS dla zwierząt” pisaliśmy tutaj http://www.wabrzezno.com/2019/02/umowa-na-realizacje-projektu-wabrzeskie-sos-dla-zwierzat-podpisana/