Marcin Zduniak przygotował bardzo ciekawą wystawę zdjęć miasta, które zrobił z drona.  Jej wernisaż odbył się 6 czerwca.

 

Wystawa fotograficzna, prezentująca nasze miasto z widoku ptaka, przyciągnęła wiele osób.  Jej autor Marcin Zduniak pokazuje na niej wiele bardzo ciekawych i pięknych ujęć miasta.  Kto jeszcze nie był, niech koniecznie odwiedzi galerię Wąbrzeskiego Domu Kultury.

Marcin Zduniak od 22 lat zajmuje się zawodowo filmowaniem i fotografią.  Jego przygoda  zaczęła się od „Smiena 8” – aparatu, który dostał w prezencie z okazji przyjęcia I Komunii Świętej.  – Ta pasja z czasem pogłębiała się i trwa do dziś – mówi  autor wystawy. – Dojście do tego momentu, w którym teraz jestem wymagało ode mnie wiele poświęcenia, czasu, rozwijania zainteresowań video-fotograficznych a także zrozumienia, że chcę czegoś więcej, bardziej ambitnie. W moich kadrach zaczęło mi czegoś brakować. Doszedłem do wniosku, że brakuje w mojej pracy ujęć lotniczych. Pierwszą moją inwestycją w sprzęt latający był zakup zdalnie sterowanego modelu śmigłowca z silnikiem benzynowym. W tym czasie były tylko trzy takie modele na całą Polskę. Problem polegał na tym, że części sprowadzałem z Japonii,
a w Stanach budowano mi specjalne podwozie oparte na żyroskopach i wszystko trzeba było połączyć. Modelarstwo i elektronika były mi obce i wszystkiego musiałem się szybko nauczyć. Nawet kiedy sprzęt już chodził – to była wieczna walka, np. z wibracjami od spalinowego silnika, które powodowały zniekształcenia obrazu. Utrudnieniem była też niełatwa nauka latania modelami śmigłowców. W momencie kiedy na światło dzienne wypłynęły drony zrobiło się łatwiej, nowoczesne systemy wspomagają operatorów, lata się bezpieczniej i można  skupić się wyłącznie na kadrowaniu. Aczkolwiek zapachu spalin i hałasu silnika brakuje mi do dzisiaj
. Ciągle uczę się czegoś nowego.  Nie opieram się na schematach. Staram się, aby każdy kadr był inny. Szukam światła, odpowiedniego ujęcia, widoku.

Ekspozycja przygotowana została na Dni Wąbrzeźna.

Fot. źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2384813088250892&set=pcb.2384825304916337&type=3&theater