Laureatami Statuetek Burmistrza ‘2019 zostali: Grupa Ergis SA, Wąbrzeskie Stowarzyszenie Rugby Werewolves, ks. Paweł Dąbrowski oraz Orkiestra Dęta Wąbrzeskiego Domu Kultury. Gratulujemy!

 

 

Statuetki Burmistrza przyznawane są osobom i instytucjom za szczególne działania na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców. Od 2010 roku to szczególne wyróżnienie przyznawane jest w kategoriach Mecenas Kultury i Sportu, Lider Przedsiębiorczości oraz Aktywny Obywatel/Aktywna Organizacja. Jest też kategoria Nagroda Specjalna, którą przyznaje Burmistrz. W tym roku do Urzędu wpłynęło sześć nominacji. Cztery z nich Kapituła Konkursowa, powołana przez Burmistrza, rozpatrzyła pozytywnie.

Laureatami Statuetek Burmistrza ‘2019 zostali: Grupa Ergis SA, Wąbrzeskie Stowarzyszenie Rugby Werewolves, ks. Paweł Dąbrowski, Orkiestra Dęta Wąbrzeskiego Domu Kultury. Uroczyste wręczenie tych prestiżowych nagród odbyło się w czasie głównego koncertu Dni Wąbrzeźna – 7 czerwca br. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!

Statuetkę Burmistrza Wąbrzeźna w kategorii Mecenas Kultury i Sportu otrzymali:

  • Grupa Ergis SA
  • Wąbrzeskie Stowarzyszenie Rugby Werewolves

Grupa Ergis SA – od lat zajmuje się promocją sportu oraz zdrowego stylu życia w Wąbrzeźnie poprzez finansowe i organizacyjne wsparcie imprez sportowych, takich jak Wąbrzeska Dziesiątka, czy Mali Twardziele. Wzorowa postawa firmy pokazuje jak należy wspierać organizację sportowych przedsięwzięć oraz promować aktywny tryb życia.

Wąbrzeskie Stowarzyszenie Rugby Werewolves – stowarzyszenie od kilku lat stara się zachęcać lokalną społeczność do zdrowego trybu życia,  oprócz udziału w rozgrywkach szczebla centralnego bierze aktywny udział w wydarzeniach sportowych w terenie Wąbrzeźna – zarówno jako organizator jak i wsparcie innych stowarzyszeń w ich przedsięwzięciach. Stowarzyszenie każdy swój projekt oferuje w formie bezpłatnych zajęć.

 

Statuetkę Burmistrza Wąbrzeźna w kategorii Aktywny Obywatel otrzymał ks. Paweł Dąbrowski. Jest wikariuszem wąbrzeskiej parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, jest jednym z inicjatorów życia kulturalnego, literackiego i historycznego w mieście, twórcą wystawy średniowiecznych narzędzi tortur, wspiera organizację innych wystaw swoimi prywatnymi zbiorami i fotografiami, wspiera działania konserwatorskie Wąbrzeskiego Domu Kultury, szerzy historię poprzez organizację rekonstrukcji historycznych, poprzez organizację motocyklowych pielgrzymek ożywił działalność motocyklistów w regionie.

 

Statuetkę Burmistrza Wąbrzeźna w kategorii Nagroda Specjalna otrzymała Orkiestra Dęta Wąbrzeskiego Domu Kultury

– powstała w 2008 roku w ramach koła zainteresować WDK, po raz pierwszy usłyszeliśmy instrumentalistów w 2009 roku. Od tamtej pory Orkiestra koncertuje po Polsce i nie tylko, promując Wąbrzeźno. Do najważniejszych osiągnięć należą: III Miejsce w Ogólnopolskim konkursie Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie, I Miejsce na XIV Festiwalu Orkiestr Dętych  im. Leona Landowskiego w Śliwicach, III Miejsce w Konkursie Orkiestr Dętych w Szamocinie w kategorii marszowej itd.. Swoim występem muzycy uświetniają uroczystości patriotyczne i kościelne na terenie powiatu.