Od 29 sierpnia do 1 września wąbrzescy karatecy gościli w naszym partnerskim mieście Syke.

 

Po raz kolejny grupa karateków z Wąbrzeskiego Klubu Sportów i Sztuk Walki wraz z opiekunami miała okazję do wspólnych treningów z karatekami z naszego zaprzyjaźnionego miasta z Niemiec.  – Młodzież miała również okazję uczestniczyć w treningach z BJORNEM STROTE – mówi Janusz Drywa. – Podczas zawodów 3 TORA CUP nasi zawodnicy trenowali wspólnie z karatekami z Niemiec i Holandii. Jednym z prowadzących treningi był trener z Holandii – RENE SMAAL. Ostatni trening natomiast poprowadził sensei JANUSZ DRYWA.

Poza czasem na zawody i treningi, były również okazje do zwiedzania miasta, WELTVOGELPARK WALSRODE oraz do wyjazdu na basen do VERDEN.  Atrakcje dla wąbrzeźnian przygotowali nasi niemieccy przyjaciele, z których CHRISTIAN FLOR oraz AGNIESZKA GRUBER, otoczyli grupę stałą opieką i towarzyszyli jej we wszystkich wydarzeniach.

– Wyjazd do SYKE był dla nas wspaniałą okazją na wymianę doświadczeń, nauką nowych elementów treningowych oraz do lepszego poznania języka niemieckiego – podsumowuje Janusz Drywa. – Pobyt naszej jedenastoosobowej grupy był możliwy dzięki środkom finansowym z Urzędu Miasta Wąbrzeźna przeznaczonych dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych w  2019 mroku.

 

Fot. Wąbrzeski Klub Sportów i Sztuk Walki