Po raz kolejny burmistrz Leszek Kawski uhonoruje wyróżniające się osoby i instytucje w naszym mieście. Tegoroczne Statuetki Burmistrza będą wręczane 8 czerwca 2013 roku w czasie obchodów Dni Wąbrzeźna.

Te prestiżowe nagrody przyznawane są w kategoriach: Mecenas Kultury i Sportu, Lider Przedsiębiorczości oraz Aktywny Obywatel/Aktywna Organizacja. Burmistrz może również przyznać Nagrodę Specjalną. Ubiegać się o nie mogą osoby, które mają na swoim koncie wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej.

Wnioski o przyznanie Statuetek mogą składać jednostki samorządowe, organizacje pozarządowe, osoby prawne, osoby fizyczne. O wyborze kandydatur zdecyduje Kapituła Konkursowa, powołana przez burmistrza. Więc, jeżeli znacie Państwo osoby lub wiecie o instytucjach, które aktywnie działają na rzecz Wąbrzeźna, zgłaszajcie ich kandydatury. Na rekomendacje czekamy do 15 maja.

Formularz wniosku oraz regulamin przyznawania Statuetek Burmistrza Wąbrzeźna zamieszczamy poniżej. Materiały dostępne są również w Wydziale Rozwoju Miasta, znaleźć je można też na naszej stronie pod banerkiem „Formularze do pobrania”.                                                

 

Statuetki Burmistrza zostaną przyznane po raz dziesiąty. Laureatami ubiegłorocznych są: Aleksandra Bacińska i Stefania Smoleńska – Nagroda Specjalna; Ryszard Lewalski – Lider Przedsiębiorczości; Zbigniew Izdebski – Mecenas Kultury i Sportu; Czesław Rekowski – Aktywny Obywatel; Stowarzyszenie Amazonek – Aktywna Organizacja. O nagrodzonych i wyróżnionych pisaliśmy tutaj: http://archiwum.wabrzezno.com/portal.php?aid=news&news=13388029254fcc82edf03d8