19 kwietnia br. burmistrz Leszek Kawski i wiceprzewodniczący Rady Miasta Bolesław Künstler odebrali nagrodę główną oraz wyróżnienie w Konkursie 3P. Uroczysta gala finałowa odbyła się w Warszawie.

 

Konkurs 3P, przeprowadzony w ramach projektu systemowego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Partnerstwo Publiczno-Prywatne”, ma na celu popularyzację formuły partnerstwa publiczno – prywatnego oraz wykształcenie dobrych praktyk w zakresie przygotowania, realizacji oraz zarządzania przedsięwzięciami ppp. W pierwszej edycji tego konkursu – projekt Wąbrzeźna na budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego w ramach ppp znalazł uznanie jury.

Do konkursu zgłoszonych zostało 10 projektów w całej Polski. Wszystkie zdobyły wyróżnienie. Cztery spośród nich otrzymały nagrody główne. W gronie laureatów znalazło się również nasze miasto. Nagrodą główną jest uzyskanie darmowego, kompleksowego wsparcia doradczego: prawnego, ekonomicznego i technicznego na etapie przygotowania przedsięwzięcia oraz wyboru partnera prywatnego. Ze wsparcia będziemy mogli korzystać do końca października 2014 roku.

Uznanie jury zdobyły projekty:

Przebudowa i rozbudowa Szpitala Św. Michała Archanioła w Łańcucie – przedsięwzięcie zgłoszone przez Centrum Medyczne w Łańcucie,

Remont Rynku w Koźlu z ulicami przyległymi– przedsięwzięcie zgłoszone przez gminę Kędzierzyn-Koźle,

Budowa budynku mieszkalno-usługowego przy ulicy Mieszka I w Pleszewie – przedsięwzięcie zgłoszone przez miasto i gminę Pleszew,

oraz nasz – Budowa budynku mieszkalnego w formule ppp.

– Realizacja inwestycji w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego w Polsce jest mało popularna. Brak jest przykładów, modelowych rozwiązań czy wskazówek – jak skutecznie i bezpiecznie prowadzić zadania w ramach ppp. Dlatego też przeprowadzenie procedury wdrożenia ppp przy fachowej pomocy będzie nieodzowne – mówi burmistrz Leszek Kawski. – Nieodpłatna pomoc prawna, którą zapewnił nam udział w Konkursie 3P – jest dla nas bardzo cenną nagrodą.