Projekt na budowę budynku mieszkalnego dla 30 rodzin ma być realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

Jak już wcześniej informowaliśmy, zakłada on postawienie budynku na ulicy Macieja Rataja w sąsiedztwie istniejącego komunalnego bloku mieszkalnego. Połączone działania sektora publicznego i prywatnego to jeszcze rzadko stosowana w Polsce metoda, dlatego też nasz projekt zgłoszony został do Konkursu 3P, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W konkursie tym – o czym też Państwa informowaliśmy – zdobyliśmy główną nagrodę – bezpłatne wsparcie doradcze. Jest to dla nas cenna pomoc.

Swoją opieką prawną i doradczą projekt objęło konsorcjum Collect Consulting S.A. z Katowic oraz Wardyński i Wspólnicy z Warszawy. Współpracę z konsorcjum rozpoczęliśmy 18 lipca 2013 roku. Prawnicy przeanalizowali i zweryfikowali już program funkcjonalno-użytkowy projektu oraz założenia uwarunkowań formalno-prawnych. Podjęto też działania, które mają zidentyfikować inwestorów prywatnych, mogących być zainteresowanymi udziałem w przedsięwzięciu w charakterze partnera prywatnego. Trwają też przygotowania do forum inwestora, które zaplanowano na 21 października w Wąbrzeźnie.

W ramach doradztwa zaplanowane zostało również wykonanie badania społecznego, dotyczącego partnerstwa publiczno-prywatnego. Przeprowadzane jest przy pomocy ankiety. Od wczoraj można ją wypełniać – oczywiście anonimowo. Umieszczona jest na naszej stronie w zakładce Ankieta PPP. Do udziału w badaniu zapraszamy wszystkich mieszkańców Wąbrzeźna oraz organizacje pozarządowe.

 

 

Wcześniej na temat projektu pisaliśmy tutaj:

http://archiwum.wabrzezno.com/portal.php?aid=news&news=1346310987503f134b56eb8

https://www.wabrzezno.com/2013/04/wabrzezno-wsrod-laureatow/

https://www.wabrzezno.com/2013/04/gala-finalowa-konkursu-3p/