Urząd Marszałkowski ma przyjemność zaprosić szkoły podstawowe i przedszkola z naszego regionu do wzięcia udziału w konkursach wielkanocnych.

 

Konkurs dla szkół podstawowych: „Najpiękniejsza pisanka w rozmiarze XXL”

Zadaniem uczestników konkursu – informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego – jest wykonanie pisanki przygotowanej na specjalnych płaskich formach o wysokości 2m i 1,5m zamocowanych na stelażach. Ilość form jest ograniczona i decyduje kolejność przysłanych zgłoszeń na adres k.lesny@kujawsko-pomorskie.pl Do konkursu zostanie zakwalifikowanych 15 pierwszych zgłoszeń. Konkurs zostanie zorganizowany w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI szkoły podstawowej.

Celem konkursu jest propagowanie obchodów Wielkanocy, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej dzieci oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej.

Nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii. W konkursie przewidziano nagrody rzeczowe o łącznej wartości 12000 zł. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 12 kwietnia (sobota) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego.

Prace należy dostarczyć osobiście na adres Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Gabinet Marszałka, Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń z dopiskiem „Najpiękniejsza pisanka w rozmiarze XXL”  do 9 kwietnia (środa).

Szczegółowych informacji udziela Katarzyna Leśny pod nr tel. 56 621 83 96.

Regulamin tutaj

 

Konkurs dla przedszkolaków pt. „Karta świąteczna własnoręcznie zrobiona lepsza niż kupiona”

 Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie kartki wielkanocnej, która będzie przedstawiać własną wizję, nastrój oraz wielkanocne tradycje. Misją konkursu jest propagowanie obchodów Wielkanocy, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej dzieci oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej.

 Nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca. W konkursie przewidziano nagrody rzeczowe o łącznej wartości 1000 zł. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 12 kwietnia (sobota) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego.

 Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać na adres Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Gabinet Marszałka, Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń z dopiskiem „Karta Wielkanocna” do 4 kwietnia (piątek).

 Szczegółowych informacji udziela Katarzyna Leśny pod nr tel. 56 621 83 96.

Regulamin tutaj

Zapraszamy również do wzięcia udziału w corocznych warsztatach świątecznych „Pisanki, kraszanki, święcone…”, podczas których będzie można przygotować różnorodne ozdoby świąteczne. Warsztaty odbędą się 12 kwietnia (sobota) w godzinach od 14 do 16 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego.