Przy ulicy Topolowej urządzony zostanie nowy plac zabaw dla dzieci.

Plac zabaw dla dzieci przy ul. Topolowej został zlikwidowany dwa lata temu. Stare i niebezpieczne dla dzieci urządzenia zostały zdemontowane, teren został uporządkowany. Od tego momentu mieszkańcy  – za pośrednictwem radnego Ryszarda Ignasiaka – systematycznie domagali się nowego miejsca do zabaw dla najmłodszych. Interpelacja w tej sprawie, złożona przez radnego na sesji, będzie miała swój finał. Burmistrz w zadaniach inwestycyjnych do realizacji w tym roku umieścił budowę  placu.

Na nowym placu – o powierzchni 722 m2 – staną: zjeżdżalnie, huśtawki, karuzela, bujaki na sprężynie, ważka, piaskownica i ławeczki. Dla starszych użytkowników wstawione będą dwa urządzenia do ćwiczeń –  orbitek i wioślarz. Nawierzchnia będzie piaskowa, teren będzie ogrodzony od ulicy Topolowej.

Plac zostanie wybudowany przez Zakład Usług Ślusarsko-Spawalniczych i Transportowych z Torunia. Jego koszt to kwota ok. 53 tys. zł. Nowe miejsce do zabaw i rekreacji będzie oddane do użytku najpóźniej na początku maja 2014 roku.

Fot. Teren przy ul. Topolowej, na którym urządzony będzie plac zabaw dla dzieci