Podsumowaliśmy pierwszy etap konkursu ekologicznego „Zamień odpady na klasowe wypady”. Najwięcej punktów na swoim koncie zebrali uczniowie z klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Konkurs „Zamień odpady na klasowe wypady” ruszył 1 lutego br. Skierowany jest wyłącznie do uczniów wąbrzeskich szkół podstawowych. Zadaniem jego uczestników jest zebranie jak największej ilości odpadów elektrycznych i elektronicznych. Każdy odpad ma swoją wartość punktową, a uczestnicy konkursu zbierają je na wspólne konto klasy. Grupa, która uzbiera ich najwięcej pojedzie na wycieczkę klasową. Wycieczka to główna nagroda. Poza nią jest jeszcze jedna – wizyta w Międzygminnym Kompleksie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Niedźwiedziu. Wyjazd ten organizowany jest dla klasy, która finiszuje w pierwszym etapie konkursu.

Wyniki pierwszego etapu poznaliśmy 31 marca. Na pierwszej pozycji jest klasa III a ze Szkoły Podstawowej nr 3. Do 25 marca dzieci zgromadziły w sumie 275 sztuk odpadów elektrycznych i elektronicznych oraz 2 kg zużytych baterii, co dało im 170,5 pkt. na 1 ucznia. Za nimi są uczniowie klasy II a (155 pkt. na ucznia) i klasy V b (151,6 pkt. na ucznia). Zbieranie odpadów trwało do 15 maja. W konkursie udział bierze 14 oddziałów ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 19 oddziałów ze Szkoły Podstawowej nr 3. Który z nich zdobędzie główną nagrodę? Ostateczne wyniki uczestnicy poznają 31 maja.

Oficjalne podsumowanie konkursu i wręczenie nagrody odbędzie się 2 czerwca w amfiteatrze na koncercie z okazji Dni Wąbrzeźna.

Konkurs finansowany jest przez Urząd Miasta Wąbrzeźno, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Ekosystem Sp. z o.o. oraz Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.