Z 26 na 27 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Wąbrzeźnie zuch spędziły noc „Pod piracką banderą”.

 

Zbiórka gromady „Młode wilki” wyznaczona została przez ich drużynową pwd Beatę Wiśniewską na 26 czerwca o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 2. Stawiło się na nią 28 zuchów – przygotowanych na spędzenie nocy „Pod piracką banderą”.

– „Młode wilki” – mówi pwd Beata Wiśniewska – musiały najpierw wykazać się znajomością prawa zuchowego. Potem, podzielone na 3 patrole, wędrowały z mapą w poszukiwaniu punktów kontrolnych, na których miały do wykonania zadania, np. rozpoznawanie symboli narodowych, wykazanie się znajomością telefonów alarmowych, wyławianie z kisielu, układanie puzzli na czas itp. Po grze terenowej wysłuchały gawędy, nawiązującej do tematyki nocki i poszukiwały listu w butelce, który zawierał instrukcję do dalszej pracy i zabawy.

Instrukcja zawierała polecenia wykonania pirackich strojów i flagi, nadania sobie prackich imion oraz pomalowania twarzy. Tak przygotowani do nocnej przygody, wyruszyli późnym wieczorem na spotkanie z „Białą Panną”. – W blasku świec, przy muzyce odebrały od niej „Certyfikat Prawdziwego Pirata” – kontynuuje B. Wiśniewska. – Nie mogło oczywiście zabraknąć filmu dla odważnych. Cała „piracka” przygoda zakończyła się następnego dnia – zabawami w wąbrzeskim basenie.

Foto. Gromada Młode Wilki

 

Drużynowa pwd Beata Wiśniewska serdecznie dziękuje rodzicom zuchów -Annie Brzezińskiej i Małgorzacie Zygnarowskiej oraz zaprzyjaźnionym z gromadą harcerkom Sarze Dziewięckiej i Julii Wesołowskiej za pomoc w opiece nad zuchami, jak również Monice Bestjan, Annie Fabrykiewicz, Kindze Brzezińskiej oraz uczniom gimnazjum nr 1 Kacprowi Wiśniewskiemu i Damianowi Mączkowskiemu za towarzyszenie zuchom w grze terenowej.