Klasa II a ze Szkoły Podstawowej nr 3 pojedzie na wycieczkę klasową. Wycieczka jest główną nagrodą w konkursie „Zamień odpady na klasowe wypady”.

Tegoroczną edycję konkursu ekologicznego „Zamień odpady na klasowe wypady” wygrała klasa II a ze Szkoły Podstawowej nr 3. Uczniowie tej klasy zebrali najwięcej odpadów elektrycznych i elektronicznych, uzyskując 25 240 punktów, co w przeliczeniu na 1 ucznia dało 1097,3 punkty. Klasa zebrała 477 szt. odpadów elektrycznych i elektronicznych oraz 364 kg baterii. Dodatkowo – ramach konkursu – wykonała 17 prac plastycznych. Ten wynik przyniósł uczniom nagrodę główną – 2500 zł na sfinansowanie wycieczki klasowej o charakterze przyrodniczym lub ekologicznym. Nagrodę dzieci otrzymały podczas Dni Wąbrzeźna – 2 czerwca w amfiteatrze. Wręczyli ją burmistrz Leszek Kawski i dyrektor PUKiM EKOSYSTEM Ryszard Lewalski. Wychowawczynią klasy II a jest Halina Lipertowicz. Gratulujemy wygranej i życzymy niezapomnianych wyrażań na wspólnym klasowym wyjeździe.

Fundatorem nagrody głównej są Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Ekosystem oraz Urząd Miasta Wąbrzeźno.

Przypomnijmy. Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Podsumowaliśmy pierwszy etap konkursu ekologicznego „Zamień odpady na klasowe wypady”. Najwięcej punktów na swoim koncie zebrali uczniowie z klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Konkurs „Zamień odpady na klasowe wypady” ruszył 1 lutego br. Skierowany jest wyłącznie do uczniów wąbrzeskich szkół podstawowych. Zadaniem jego uczestników jest zebranie jak największej ilości odpadów elektrycznych i elektronicznych. Każdy odpad ma swoją wartość punktową, a uczestnicy konkursu zbierają je na wspólne konto klasy. Grupa, która uzbiera ich najwięcej jedzie na wycieczkę klasową. Poza wycieczką jest jeszcze jedna nagroda w konkursie– wizyta w Międzygminnym Kompleksie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Niedźwiedziu. Wyjazd ten organizowany jest dla klasy, która finiszuje w pierwszym etapie konkursu. Jego wyniki poznaliśmy 31 marca. Najlepszą klasą w pierwszym etapie byli uczniowie kl. III a – również z SP 3.

Zbieranie odpadów trwało do 15 maja, a w konkursie wzięło udział 14 oddziałów ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 19 oddziałów ze Szkoły Podstawowej nr 3. Szczegółowe wyniki konkursu zamieszczamy w załączniku poniżej.